Кандидат на посаду судді Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду Лілія Катеринчук не відповідає критеріям оцінки доброчесного судді, а ії призначення на цю посаду не буде сприяти утвердженню справедливого суду в Україні. Про це свідчать результати моніторингу Громадської ради доброчесності у рамках кампанії "ЧЕСНО.Фільтруй суд!", пишуть "Українські новини".

Як встановили активісти-представники "ЧЕСНО.Фільтруй суд", працюючи на посаді судді Вищого господарського суду України з 2005 року, Лілія Катеринчук ухвалила низку сумнівних рішень. Зокрема, Катеринчук Л.Й. була у складі колегії суддів, які у 2013 році відмовили задовольнити касаційну скаргу прокурора міста Алушти про визнання недійсним рішення Маломаяцької сільської ради щодо передачі земельної ділянки, яка належала ДП "Таврида". За інформацією з веб-сайту "Наші гроші" у такий спосіб було легалізовано передачу земельної ділянки площею 25 га, яка належала державному підприємству, у приватну власність, у тому числі, і садівничому кооперативу "Лазурний", серед власників якого був колишній голова Маломаяцької сільської ради.

Також, як вказують активісти, Лілія Катеринчук є власницею коштовного майна, надбання якого навряд чи може бути підтверджено офіційними доходами судді. Так, Лілія Катеринчук володіє автомобілями Lexus RX 350 і Toyota Camry. На доньку судді записана квартира площею 140 метрів у Києві, сама Катеринчук володіє будинком площею 77 метрів, є співвласницею будинка площею 341 метр у передмісті столиці, а також особисто володіє кількома земельними ділянками у Київській області.

Моніторинг Громадської ради доброчесності у рамках Кампанії ЧЕСНО.Фільтруй суд! виявив, що двоюрідний брат судді ВГСУ Катеринчук Л.Й., Фрич Віталій Іванович, до 2015 року був прокурором Генеральної прокуратури України та викладачем академії ГПУ. Дружина брата, Фрич Тетяна Вікторівна наразі є суддею Апеляційного суду міста Києва. Дану інформацію суддя Катеринчук не внесла у Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Кампанія "ЧЕСНО.Фільтруй суд!" була ініційована Центром демократії та верховенства права в рамках Руху ЧЕСНО та стартувала у червні 2016 року після ухвалення змін до Конституції у частині правосуддя та нового закону про судоустрій та статус суддів. "ЧЕСНО.Фільтруй суд!" керується кращими практиками Руху ЧЕСНО та моніторить хід реформи, аналізує служителів Феміди та кандидатів на їхні посади, контролює хід конкурсів, а також актуалізує судову тематику в інформаційному просторі. У 2017 році Громадська рада доброчесності забезпечує громадський контроль за конкурсом на посади суддів у Верховний Суд.