Відставка Айвараса Абромавичуса

На питання, чи не докоряв Порошенко Ложкіну щодо того, що люди, які прийшли під його крилом, зайняли ту чи іншу позицію, він відповів, що президент нічого такого не говорив, адже він — демократ.

Крім того, я не керував цими людьми. Вони робили вчинки самостійно,
— зазначив голова АП.

— Абромавичус зі мною не говорив до своєї заяви про відставку. Я про його заяву дізнався з кількох дзвінків, які отримав. Я не знав про цю заяву, навіть натяків, що вона буде, не було.

Щодо непорядності, адже Ложкін пролобіював Абромавичуса на цю посаду, він сказав, що все сталось, як сталось і час розсудить.

Домовленості щодо прем’єра

— Щодо домовленості. Всі домовленості повинні складатись у парламенті між фракціями, які існують. Поки такої домовленості, як мені відомо, нема. Я дуже сподіваюсь, що вона в найближчий час з’явиться. Повинна з’явитись домовленість – з яких фракцій складатиметься нова коаліція. Чи у нас буде діяти стара коаліція. В принципі, поки по кількості голосів достатньо і старої коаліції. Потім ця коаліція повинна внести кандидатуру прем’єра. Оскільки нема домовленостей щодо коаліції, то нема й домовленостей щодо того, хто буде новим прем’єром.

Проблема в коаліції. Я не можу сказати, що є шантажисти, є різні точки зору, які між собою не завжди узгоджують. Ми ж говоримо не лише про прем’єра, а ще й про склад Кабміну. Консенсусу поки нема. А оскільки нема консенсусу, не пропонується і кандидатура прем’єр-міністра.

— Якби "Самопоміч" заявила, що готова підтримати кандидатуру Яресько шляхом формування нової коаліції, думаю, що Яресько розглядалась би першою. З іншого боку, "Самопоміч" могла б і Гройсмана підтримати. Гройсман – самостійний гравець. Він завжди ним був. Він – людина, яка є в команді президента, але він не аватар глави. Гройсман зможе сказати президенту "ні". Яресько та Гройсман не збирають голоси під себе. У нас є коаліція, яка має визначитись, кого вони бачать прем'єром.

Банковій потрібен не керований прем’єр-міністр, а ефективний Прем’єр-міністр, який буде проводити ефективні реформи.

Злив Яресько та Гройсмана

— Я неодноразово у різних не публічних розмовах говорив про те, чого точно не повинно бути, — не повинно бути зливу ні Яресько, ні Гройсмана. Ми не повинні грати в гру, яка передбачає те, що ми називаємо прізвище однієї людини, а на думці тримаємо ім’я іншої людини. Цього бути точно не могло. Ми повинні грати зараз "Fire play". Інакше нічим добрим це не закінчиться.

У Гройсмана є, безумовно, свої переваги, точно так же, як є свої переваги у Яресько.

Політичне майбутнє Яценюка

— Я вважаю, що Яценюк – великий патріот України. Мені важко відповісти, тому що я не чув жодної конкретної опції, яка б цікавила пана Яценюка. НБУ, Конституційний суд не обговорювались. Не було обговорень опцій майбутнього Яценюка.

Його на даний момент, як я собі уявляю, цікавить — якою буде програма майбутнього уряду.

— Нема ясності щодо політичного майбутнього Яценюка. Не те, що його політичного майбутнього. Я собі думаю, воно ще буде довгим. Я б не став обговорювати рейтинги, адже у нас поки нема вибору. Політичні гарантії можна давати Яценюку тоді, коли буде зрозуміла вся конфігурація майбутньої системи влади. На сьогодні вона незрозуміла. Є різні варіанти, які перебувають у стані обговорень.

Я вважаю, що дострокові парламентські вибори зараз не на часі при теперішньому стані економіки України та стані політичної системи, яку ми маємо.

— Проблема формування коаліції під нового прем’єр-міністра. Як тільки з’явиться коаліція під нового прем’єр-міністра, чи більш-менш реальні нариси, от тоді можна буде говорити про вірогідність.

Більше — дивіться у програмі.