Про це заявив директор соціологічної служби "Український барометр", політолог Віктор Небоженко.

"У висуненні нинішнього спікера Ради кандидатом на посаду глави уряду чітко простежується бажання Банкової отримати більше влади. Це не холодний розрахунок, що дозволяє сформувати ефективний уряд, в чому зацікавлена ​​країна. Тут мова йде про авантюризм, який рухає невгамовний політичний апетит господаря АП", – сказав Небоженко.

За його словами, у війні проти Яценюка команда Порошенко зробила стрижнем своєї інформаційної кампанії тезу про легітимність і низьку довіру до прем'єра. Сьогодні цей аргумент повертається бумерангом.

"У соціальних мережах обговорюють недавні рейтинги соціологічних служб, де у Яценюка як прем'єр-міністра значиться запас довіри близько 5-6 відсотків. У той же час, ні в одному з опитувань немає прізвища спікера Верховної Ради, оскільки його особистий рейтинг як майбутнього прем'єра навіть не вимірювали. Тобто, якщо Яценюк півтора роки тому йшов на посаду глави уряду з мандатом від народу, отримавши разом зі своєю політичною силою перший результат на парламентських виборах, то Гройсман іде на посаду не з своїм рейтингом, а з рейтингом Президента. І це справедливо, Президент повинен відповідати за того, чиїми руками він збирається керувати Кабінетом міністрів", – зазначив політолог.

"І тут криється головна небезпека для Порошенка. Тому, що удари по уряду будуть ударами по ньому особисто. А це вже загрожує не парламентськими, а достроковими президентськими виборами з усіма наслідками для всієї країни", – наголосив Небоженко.

"Можливо, саме цей фактор багато в чому буде визначати інтерес Володимира Борисовича на посаді глави уряду відмитися від важкого родового зв'язку з Порошенком, замість того, щоб займатися реформами та економікою. Ці щільні узи дискредитують Гройсмана вже зараз, оскільки у Банкової є бажання бути скрізь і всюди, де є вплив і влада", – резюмував Небоженко.