На підконтрольну бойовикам територію вантажівки не поїдуть. Надзвичайники, які відповідатимуть за доставку та роздачу допомоги, повезуть її в першу чергу у сиротинці, хоспіси та будинки для літніх людей. Із бойовиками про доставку гуманітарки влада не домовлялася. В уряді кажуть: сподіваються на надійних людей, які пообіцяли в цьому посприяти.

Людям, які залишились один на один зі своїми проблемами у небезпечній зоні, допомагають і військові. Солдати діляться тим, що для них зібрали волонтерські організації. Бійці 37-ої бригади, приміром, врахували потреби і дорослих, і дітей.

Найбільші проблеми виникають з селами, які опинилися у так званій "сірій зоні". Офіційно, це українська територія, однак районні центри, які мали б забезпечувати їх мешканців пенсіями та допомогою, наразі підконтрольні терористам "ДНР".

Нас зустріло місцеве населення. Налаштоване воно загалом то дружелюбно, але, звичайно, насторожено, люди залякані, зараз наш комбат з ними спілкується,
— розповів один з українських бійців.

Крім українських волонтерів та бійців, гуманітарну допомогу Донбасу возять фури Червоного Хреста. З десяток їх уже прибуло, до кінця року чекають ще 64 вантажівки. Їздити в Донецьку та Луганську область небезпечно. Поки без перешкод в підконтрольну бойовикам зону їздять російські гумконвої. Що вони возять - загадка.

Таких було вже аж 10. В останньому, який прибув цими вихідними, було 180 фур.