Студенти з десяти країн світу доводять харківським школярам - фізика може бути цікавою. Данії експериментують зі струмом і водою. Вони показують дітям, як можна зберігати енергію. Цей досвід можна використовувати із водневими машинами, кажуть спудеї, до того ж це ще й своєрідна розвага.

“Ми пропускаємо струм через воду. Вона розщеплюється на кисень і водень. Потім ми пускаємо цей газ у відро з мильним розчином. Люди беруть мильні бульбашки в руки. І чим більше цих бульбашок, тим голосніше вони вибухають. Це безпечно. Ми заздалегідь попереджаємо, що буде гучний вибух і потрібно закривати вуха”, - каже данський студент Сан Нельсон.

Вода і мило - головні інструменти Харківського студента Владлена на цьому шоу. Хлопець показує глядачам, як надувати мильні бульбашки та розповідає про їхні фізичні властивості. Найбільша бульбашка, понад 2 метри в діаметрі. Не обійшлось і без шоу - у бульбашку Владлен помістив дівчину.

Школярі від фізичних експериментів у захваті. У декого побачене викликало бажання у майбутньому стати фізиком.

“Відношення до фізики також змінилося, сподобалися досліди над мікрохвильовою і струм також дуже сподобався”, - каже учениця дев'ятого класу Катерина.

“Мені найбільше сподобалося як б’є струмом. Береш дві залізячки, до батарейки підносиш і вона б’є струмом – дуже класне відчуття”, - каже учениця дев'ятого класу Олена.

Організатори такої зустрічі студентів та школярів, кажуть, мають на меті привабити до цієї науки якомога більше людей, тому що молодь останнім часом не дуже цікавиться фізикою.

“В нашій країні зараз дуже популярні медицина, юриспруденція, економіка. Але ні одна високорозвинена країна не буде розвиненою, якщо в ній не буде інженерів, вчених та конструкторів”, - каже директор Харківського центру науки Наталія Казачкова.

Після України студенти зацікавлюватимуть фізикою скандинавів. Шоу з бульбашками та петардами помандрує у Норвегію.