close
Підписка на новини дає унікальну можливість читати тільки ті новини, які Ви хочете бачити!
За замовчуванням усі новини будуть відображатись в розділі Мої новини,
а також, на Ваш вибір, в одному з запропонованих сервісів.
Зберегти налаштування
Для подальшої зміни способу отримання Моїх новин зайдіть в налаштування свого профілю.
Вхід за допомогою
Не користуєтесь соцмережами?
Закрити
Коментарі доступні для наступних соцмереж:
LIVE
Підписуйся на 24 Канал в

До Дня пам'яті Героїв Крут на Аскольдовій могилі встановили гранітний хрест29.01.12 18:15

НОВИНИ ІНШИХ ЗМІ

Вони полягли у нерівному бою з 4-тисячною більшовицькою армією. Україна вшановує пам’ять Героїв Крут - 300 студентів і гімназистів, які у далекому 1918-му боронили від червоноармійців підступи до Києва.

“Наймолодшим з них було по 15, найстаршому – 23. Вони запалили в наших душах, в наших серцях той вогонь справжніх українців”, - каже учасник акції Тетяна Половинкіна.

“Не пошкодували найціннішого, що є у людстві, у людей - це життя заради України, заради своєї Батьківщини, заради того, щоб сьогодні жили у незалежній державі”, - сказав учасник акції Роман Дяків.

Останки 28-ми загиблих згодом перепоховали у Києві - на Аскольдовій могилі. Героїчний подвиг юних українців багато років замовчували. І лише тепер панахида, яка вперше відбулася у березні 1918 року, стала щорічною.

“Мені зараз самому 22 роки і знаю, що в Крутах також лежать хлопці, яким по 22 і навіть по 14. З того подвигу треба брати приклад всім”, - вважає учасник акції Геннадій Бурда.

Зранку у міжконфесійній молебені в пам’ять Героїв Крут взяв участь Прем’єр Микола Азаров.

А Президент вирішив не мерзнути. Віктор Янукович у листі до громадян назвав цей день героїчним і водночас трагічним.

Святом величі людського духу і відданості Україні День вшанування Героїв Крут назвала Юлія Тимошенко у зверненні з-за ґрат.

У потоці звернень політиків вирішили не афішувати себе дві родини меценатів, на чиї кошти на Аскольдовій могилі нещодавно встановили гранітний хрест. На черзі, розповідають громадські активісти, перепоховання усіх героїв в одному місці.

“Є документальні підтвердження, де були поховані крутянці і тут, їх можна знайти і в інших місцях, і цілком природно перепоховати під цим хрестом. Це буде християнське вшанування, щоб ці останки були не розкидані, не забуті”, - сказав голова Української всесвітньої координаційної ради Михайло Ратушний.

На створення своєрідного пантеону на Аскольдові могилі без долучення до вшанування героїв держави, за оцінками громадськості, може піти не один рік.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Поділитись новиною
НАСТУПНЕ ВІДЕО: УКРАЇНА

Новини по темі

Майдану бракує виразних дій, - Грицак  15.01.14 23:00 Науковці спіймали президента Чехії на перекрученні української історії 02.09.14 08:04 Тімоті Снайдер прочитає у Києві лекцію про витоки української кризи 15.10.14 16:46 Путін хоче написати нову історію Криму 05.11.14 18:25 У Старому Криму знайшли поховання золотоординського воєначальника 06.12.14 11:49 За рік в Україні демонтували більше півтисячі пам'ятників Леніну 08.12.14 18:54

Варто переглянути

Коментарі
 (20)
Новизна

Додати коментар

IVAN BAZAVLUK  29-01-13 10:11
Українці збереглися, як нація завдяки своїй боротьбі за свою державність, мову , віру !!! Московіт, як не намагався "вичистити українську генетичну пам"ять", та сам потрапив в пасткку: без України - московська "історична конструкція" - виявляється фікція !!!
Русин Якуб Собеський ( учасник Хотинської війни 1621 р., батько славетного українця Івана ІІІ Собеського ) склав щоденник “Commentariorum Chotinensis belli libri tres”, який було видано у 1646 р. латиною. Зокрема, в в Щоденнику Хотинської війни Якуб Собеський писав про запорожців : “Майже усі вони з Русі приходять (з теренів сучасної України), хоча чимало з Велико- та Малопольщі шляхтичів, на позбавлення честі засуджених, а деякі з Німеччини, Галлії, Італії, Іспанії навіть, через вироки за злочини вигнані, між ними з***одяться. Для останніх головною умовою перебування у козацькому товаристві було дотримання православ’я, використання рутенської (української) мови (!!!) та прийняття козацької прізвищевої назви; вони релігії Грецької сповідання дотримуються, рутенську мову уживають, відкидають ***одження – якщо навіть хто [досі] носив знатне, плебейські імена приймають і вони, для усього громадянства померлі, дике життя вести змушені” .
Крім цього, Якуб Собеський особливо відзначав у своєму “Commentariorum Chotinensis belli libri tres” якості запорізької флотилії: “До війни морської найпридатнішими [козаків] тривалий зробив досвід… Плавають на чов***, які з бортів на кшталт дошок пуками з очерету, вигаданими проти бур та хвиль моря, обв’язують і, досконало легкі, вони важкими галерами турків найчастіше заволодівають”. Не менше захоплення у Якуба викликали й запорізькі піхотинці – основа основ військової організації Січі: “Багато з них [запорожців] списів не вживає, але рушниць – усі. Цим створюють армії Корони Польської можливість дорівнюватись найпотужнішій у світі земних володарів піхоті”.
Безумовно, не оминув Якуб Собеський і організацію польових укріплень запорожців – таборів: “Стан також вправно в кількох порядках роблять з возів, за нормами найсильніших оборонних укріплень, який Табір називають і противорогів натиску крайнього в ньому шукають сховку".

НАЩАСТЯ УКРАЇНЦІ МОЖУТЬ ВЖЕ ПРОТЯГОМ БІЛЬШЕ 20 РОКІВ ВИВЧАТИ УКРАЇНСЬКУ ІСТОРІЮ , А НЕ ЗА МОСКОВІТСЬКИМИ ФАЛЬШОВАНИМИ КАЗКАМИ !!!
СЛАВА УКРАЇНСЬКОМУ НАРОДУ !!!
Скілур  31-01-12 18:33
Допоки в Україні живі нащадки тих ***ських головорізів, від котрих захищали наш край київські студенти у 1918 р, доти війну за волю українського народу не закінчено.
Хтось   капитан гончаренко  30-01-12 16:59
Ти ніколи не станеш майором
Хтось  30-01-12 16:54
Слава героям! Весь світ знає про 300 спартанців, хоча це й було за царя Панька. Греки гордяться ними, а світ поважає. У нас тільки в останні роки згадали студентів, хлопців з Києва, які поки великі політики билися за владу, пішли захистити Київ від чужинської навали. Пацанчики,які не нюхали пороху, затримали перевірене в боях військо, яке переважало їх кількість більше ніж в 10 разів.
Вони і зараз є лакмусовим папером на перевірку на зрілість українського суспільства, після згадування про них спливає сміття, яке каже про якихось западенців-фашистів у 1918 році!?, внук українця, учасника ВВВ – серйозне звання, цей внук застряг мізками у ВВВ, у нього немає майбутнього; хтось з миатюкливим англійським ніком висловлює нісенітниці про росіян, які бились з росіянами, щоб не пустити їх у Київ. А пам’ять про крутян не вмерла майже за сто років, і вже не вмре!
1  30-01-12 11:43
Slava geroyam Ukraini!
17  29-01-12 23:00
Сволочи фашистские, западенці!


СЛАВА СТАЛИНУ!
джара   Mayko  29-01-12 21:41
Их командование в это время громило большевистские банды на Подоле и в Арсенале, поэтому и не успели помочь студентам. Их командование дало Героям Крут не только винтовки, но и действующие пулеметы. Их командование в одной из колонн штурмующих захватило Арсенал.
"разбиты наголову" - насмешил. Крутяне даже своих погибших смогли с поля боя забрать, и их потом ***оронили с почестями. Разбитым наголову некогда собирать погибших.
Mayko  29-01-12 21:30
"ТОТ
если эти коменты пишут троли, тогда понятно. Но если это жители украины... Тогда вас сук надо рвать на клочья живьем. Придет время мы вас сраных гочаренков и ботву будем в жопу *****. Гамноеды ***ские!! "

Когда прийдёт время - ты и 299 твоих однодумцев будут опять так же разбиты наголову, как и те "крутяне". Потому, что как тем ребятам их командование дало в руки по ржавой винтовке, а само сидело в тёплом поезде и горилочку глушило, так и тебя твои оранжевые лидеры лишь видят пушечным мясом. Ты за них морозился на Майдане (и был кинут по полной программе). Тебя же "когда прийдёт время" со шваброй в руках бросит под танки какой-нить Ющенко.
Гість   внук українця, участника ВВВ  29-01-12 21:13
Може ти і внук українця, але ти точно не українець, а кремлівська проститутка. Серед Героїв Крут не було ні одного галичанина. Тільки справжні герої, як ці студенти, можуть так хоробро вийти на бій проти кількоразово переважаючої орди.
Гість   Игорь  29-01-12 21:10
Эти "мажоры" были выходцами из крестьянских и рабочих семей, которые благодаря своему и старанию поступили в университеты, гимназии и военные училища, и боролись за свободы своей Родины от большевистских банд. Исторический факт: из 3 сотен пленных арсенальцев не расстреляли ни одного, а лишь замкнули в казармах и тюрьмах. После захвата Киева ордой Муравьева, пьяная матросня грабила и убивала в Киеве 3 дня. Пленных не было.

Новини інших ЗМІ

Якщо Ви виявили помилку на сайті, повідомте нам про це