Можливості зниження ціни на газ

— Від прийняття закону про ренту на газ може бути багато позитивних результатів. По-перше, це підвищення інвестиційної привабливості України та газової галузі в цілому. По-друге, це зниження ціни на газ.

Ті, хто видобуває газ, сплачуватимуть менше податків. Будуть рівні умови для всіх видобувників. Високою залишається рента за договорами спільної діяльності. Для всіх інших учасників буде однакова ставка ренти. Вона залежатиме тільки від глибини свердловини.

— Наші депутати сьогодні говорять, що ціна на газ не знижується тому, що надвеликий прибуток осідає в неефективного посередника — НАК "Нафтогаз". Верховна Рада пообіцяла, що наполягати на ліквідації НАК "Нафтогаз". Тобто, це буде наступним кроком після зменшення ренти.

Хитрощі Уряду

— Норма споживання газу для житлового господарства у 200 кубометрів газу — неприйнятна. Вона має бути на рівні, не меншому за 350 кубометрів. Це питання до наших регуляторів: навіщо були введені ці 200 пільгових кубометрів, якщо ми маємо населення, яке взагалі не потребує їх.

Вводячи пільги на газ, треба було тих, хто не потребує пільг, виводити на вільний ринок. Усім іншим потрібні послаблення. На сьогодні Уряд змінив свою позицію: може бути введені 1200 кубометрів пільгового газу на півроку, замість 200 кубометрів на місяць. Яка різниця?

— Із тарифами на газ Уряд зараз, радше, замилює очі. Якщо буде ліквідований неефективний посередник продажу газу, справжня ціна на блакитне паливо, то ціна на газ стане 2880 гривень (120 доларів) за кубометр.

Про це свідчить звіт спеціальної групи Верховної Ради по структурі тарифу на газ, де чітко сказано, що 40% ціни забирає на себе "Нафтогаз".

Запаси газу до опалювального сезону та російське паливо

— Запасів природного газу більш, ніж достатньо на сьогоднішній день. Навіть є питання, навіщо ми саме російський газ купляли. Бо насправді нам потрібно 27 мільярдів кубометрів на опалювальний сезон.

Сьогодні маємо у підземних сховищах уже 17 мільярдів, власний видобуток становить 9 мільярдів, і буде, щонайменше, 2 мільярди реверсу з Європи за опалювальний сезон.

— І навіть цифра у 27 мільярдів завищена, адже сам міністр Демчишин повідомив, що споживання газу населенням скоротилося на 20%. Ми це все побачили б, якби був вже відкоригований баланс газу. До опалювального сезони ми на 100% готові.