Таку думку висловив адвокат Ростислав Кравець у коментарі Gazeta.ua.

"У "Приватбанк" увійшла тимчасова адміністрація. Держава відповідно до законодавства викупила акції банку. Але це ніяк не збільшить гарантії клієнтам банку. Вони лишаються тими ж, що передбачені законом про Фонд гарантування вкладів. Юридичні особи залишаються у сьомій черзі. Фізичні особи, у найкращому випадку, отримають 200 тисяч гривень, якщо зможуть довести, що мають у "Приватбанку" кошти", – зазначив юрист.

Кравець додав, що найважче буде довести наявність грошей на рахунках тим, хто укладав договори з банком у он-лайн-режимі. А таких є чимало. Уклавши електронний договір клієнти не отримували паперових документів.

Не виключаю, що банк чи Фонд гарантування вкладів відмовить таким клієнтам у видачі коштів з рахунків чи депозитів. Так сталося з кримськими вкладниками, і з вкладниками банку "Михайлівський",
– наголосив адвокат.

Читайте також: Скільки заплатить кожен українець за націоналізацію "Привату"

У такому випадку юрист рекомендує клієнтам "Приватбанку" взяти з фінустанови виписки про залишки на рахунках, засвідчити рух коштів по рахунку.

"В усіх відділеннях забрали штампи та печатки. Отримати виписку з відміткою банку буде важко. Виписку може підписати начальник відділення", – додав Кравець.

Він додав, що у найбільшій групі ризику є юридичні особи та фізичні особи-підприємці (ФОП), а також – фізичні особи, у кого на рахунках лежить понад 200 тисяч гривень.

Нагадаємо, 18 грудня Кабмін ухвалив рішення щодо передачі "Приватбанку" у повну власність держави.

Президент Петро Порошенко закликав клієнтів "Приватбанку" зберігати спокій.

ФГФО ввів у банк тимчасову адміністрацію, а тимчасовим адміністратором призначили Наталію Соловйову.