Розумний клас

Перші в переліку - розумні шкільні класи. На думку IBM, незабаром їх оснастять інтелектуальними системами, які збиратимуть та аналізуватимуть інформацію про учнів: результати тестів, відвідуваність, поведінку, здібності, манеру навчання тощо. Ця інформація буде доступна для всіх вчителів, таким чином вони знатимуть, хто з дітей відстає від програми.

Система дозволить розробити індивідуальний підхід до учнів та запропонує конкретні кроки для подолання труднощів.

Еволюція магазинів

Попри сьогоднішню популярність онлайн-шопінгу, спеціалісти IBM переконані, що звичайні магазини повернуть собі своїх покупців. Завдяки доповненій реальності та іншим технологіям винахідливі підприємці зроблять свої крамниці привабливішими.

Покупці зможуть бачити рейтинги та відгуки інших користувачів про магазин у цілому та про окремі товари. Інтелектуальні системи аналізуватимуть уподобання клієнтів та видаватимуть персональні рекомендації. Ну і зрозуміло, покупці зможуть торкатися товару, куштувати та міряти його - що неможливо в інтернет-магазинах.

Персональна медицина

У наступні 5 років серйозні зміни відбудуться в медицині - вважають в IBM. Лікарі зможуть запропонувати кожному пацієнту індивідуальне лікування завдяки ґрунтовному аналізу інформації про людину, стану її здоров'я, ДНК та способу життя. І це особливо корисно при таких захворюваннях, як рак.

Техніка діагностуватиме хворобу на ранніх стадіях за лічені хвилини, а медики призначатимуть лікування, яке найкраще сприймає організм. Крім того, технології допоможуть спрогнозувати розвиток інших захворювань і порекомендувати як їх уникнути.

Цифровий сторож

Через 5 років у кожного користувача може з'явитися власний цифровий сторож, який захищатиме акаунти на різних інтернет-ресурсах, довірені йому пристрої та запобігатиме крадіжці персональних даних. Система безпеки на основі збору та аналізу даних зможе відрізняти повсякденну активність справжнього власника від дій зловмисників, а також виступатиме в ролі радника.

Розумні населені пункти

Міста навчаться розуміти потреби й бажання жителів. П'ята інновація у прогнозі IBM стосується середовища проживання сучасної людини - міста. Саме у містах до 2030 року мешкатиме 80% населення планети, тож адаптацію до такої кількості людей потрібно почати якомога швидше.

Так, через 5 років, на думку спеціалістів компанії, міста навчаться оцінювати мільярди процесів, розуміти потреби й бажання жителів на основі місця праці та стилю життя.

Люди зможуть спілкуватися з міською владою, подавати скарги тощо з мобільних пристроїв та через соцмережі.