Електричні велосипеди від Ford

Компанія Ford представила прототипи складаних велосипедів під назвою MoDe.

Обидва байки мають компактні габарити, а також поєднують педальну і електричну тягу. Новинки обладнані електромоторами потужністю 200 Вт і батареями ємкістю 9 ампер·годин.

Також передбачений Bluetooth-модуль для зв'язку з "Афонами" і спеціальний iOS-додаток. З його допомогою можна прокласти найкоротший маршрут. У ручки на кермі вбудовані вібромотори, які підкажуть велосипедисту, коли й куди потрібно повернути.

Ще одна цікава особливість — режим No Sweat, який, щоправда, потребує використання стороннього фітнес-трекера. Коли система фіксує високий рівень серцевих скорочень, то автоматично вмикає електромотор. Таким чином велосипедист може перевести подих.

Підтримка панорамних роликів в YouTube

YouTube запустив підтримку панорамних роликів. У відеохостингу вже з'явилось відео з кутом огляду 360 градусів, що відкрило додаткові можливості для користувачів окулярів віртуальної реальності.

Наразі нова функція доступна в Android-додатку YouTube, а також у веб-браузері Google Chrome. Розробники запевнили, що невдовзі така можливість з'явиться і в користувачів iOS-пристроїв.

Записати 360-градусні ролики можна лише спеціальними камерами з обмеженого переліку. Наразі у Google працюють над автоматичним завантаженням відео з цих пристроїв. Крім того, команда сервісу проводить тренінги, на яких вчать правильно користуватися такими камерами.

Швидкий двоногий робот

Науковці робототехнічної лабораторії при Орегонському університеті розробили напрочуд стійкого і потенційно дуже швидкого двоногого робота. Машина під назвою ATRIAS (Assume The Robot Is A Sphere) має інноваційну рухову систему, яка копіює деяких птахів, здатних бігати з високою швидкістю.

Кожна нога складається з чотирьох карбонових штанг, а суглоби з'єднані пружинами із скловолокна. Також робот отримав передове програмне забезпечення, яке оперативно реагує на зміну поверхні та вплив зовнішніх сил. Так, двонога машина здатна вистояти навіть при сильному бічному ударі чи при раптовій перешкоді, компенсуючи втрату рівноваги спеціальними рухами.

На разі ATRIAS перебуває на етапі випробувань на стійкість та прохідність. Науковці розраховують, що недалекій перспективі він також навчиться швидко бігати.