Про це поінформувала старший науковий співробітник відділу інвестиційного та матеріально-технічного забезпечення Національного наукового центру "Інститут аграрної економіки" Вероніка Гарбар.

За даними Державної служби статистки України, у січні-червні 2017 року загальний обсяг капітальних інвестицій, освоєних в агропродовольчому секторі економіки, склав у фактичних цінах 32,6 млрд грн. Це в 1,4 раза перевищує показник аналогічного періоду 2016 року,
– зауважила науковець.

За її словами, переважна частка цих інвестицій − 75,7% – спрямовується у сільське господарство, мисливство та надання пов’язаних із ними послуг. У січні-червні 2017 року капітальні інвестиції у ці галузі зросли в 1,5 раза проти І півріччя минулого року і становили 24,7 млрд грн.

Капітальні інвестиції, освоєні в довгострокові біологічні активи рослинництва та тваринництва, за шість місяців цього року збільшилися до 1,6 мільярда гривень, перевищивши показник відповідного періоду минулого року в 1,2 раза.

У виробництві харчових продуктів капітальні інвестиції збільшилися на 12,2% і склали 7,641 мільярда гривень.

На 1 гривню капітальних інвестицій у виробництво харчових продуктів і тютюнових виробів у січні-червні 2017 року припадало 3,23 грн інвестицій у сільське господарство, мисливство та надання пов’язаних із ними послуг. Це свідчить, що у І півріччі 2017 року зберігається тенденція пріоритетності сільського господарства над харчовою промисловістю,
– уточнила Гарбар.

Хоча темпи приросту капітальних інвестицій у сільське господарство України у І півріччі 2017 року залишаються високими, вони зменшилися проти відповідного періоду минулого року на 31,7 в.п. Це пов’язано із фазою циклу Саймона Кузнеця: протягом наступних років темпи приростів інвестицій у сільське господарство будуть поступово сповільнюватися, тоді як капітальні вкладення у харчову промисловість почнуть потроху зростати, підсумувала Вероніка Гарбар.

Читайте також: В Україні значно знизилося виробництво свинини: вражаюча статистика