Ніякого пафосу і жодних серйозних скандалів навколо його імені; простий росіянин, який ідеально виконував свої професійні обов'язки і став кумиром багатьох.

Тіло актора знайшов його товариш. У Паніна була травма голови, ймовірно, він впав й вдарився головою. Похорон запланований на 12 березня.

Свого часу, близько 8 років тому Панін зізнався у передчутті близької смерті, а також у тому, що його мучить безглуздість життя.

Мені чомусь завжди здавалося, що у 42 я повинен померти. (…) Коли я зрозумів, що мені вже 43, то одразу подумав: Блін, я ще живий. І не зрозумів нічого. Я клянуся тобі, весь рік думав, що ось-ось помру, далі – не переступимо. Зараз мені 43 і, я не розумію: навіщо? cенс? що далі робити?
– казав тоді актор.

Та все ж говорити зараз про усі причини і обставини смерті, мабуть, не варто. Людини просто нестало і разом із нею пішов маленький, але дорогоцінний камінець із велетенського замку російського театру й кінематографу. Хоча, за акторськими мірками, Андрій Панін доволі пізно почав свою кінокар'єру, йому вже було за 30. Та це не завадило залишитися у пам'яті кіноманів великим актором.

Андрій Панін народився 28 травня 1962 року в Новосибірську. Через два роки сім'я переїхала в Челябінськ. Згодом, коли Андрієві було 6 років — він переїхав до Кемерово, де і прожив 16 років.

Освіта і сім'я

Панін закінчив у Кемерово Інститут культури і мало не закінчив харчовий інститут. Деякий час працював в Мінусинському театрі, а невдовзі попрямував підкорювати Москву. У 1991 році у він завершив Школу-студію МХАТу (майстерня О. Калягіна) і став актором МХАТу імені А. П. Чехова.

Дружина Андрія Паніна – актриса МХАТу Наталія Рогожкіна.

Актор був батьком трьох дітей. Від першого шлюбу з економістом Тетяною у нього доросла донька Надія, від другого шлюбу з Рогожкіною – 2 діточок – сини Олександр і Петро.

Ролі

Усього Панін зіграв близько 60 ролей. Дебютував у фільмі "По прямій". Та справжню популярність йому принесли такі стрічки, як "Мама, не горюй" (режисер Максим Пежемський), "Мама" (Денис Євстигнєєв), а також телесеріали "Каменська", "Бригада" і "Кордон. Тайговий роман".


Кадр із стрічки "Мама, не горюй!



Кадр із серіалу "Бригада"


Кадр із стрічки "Висоцький. Спасибі, що живий"



Епізод із стрічки "Ванечка"


У 2011 році Панін почав зніматися в ролі доктора Ватсона в новому російському серіалі про Шерлока Холмса. Та озвучити свою роль до кінця йому так і не судилося...

Нагороди

Андрій Панін – заслужений артист Росії (1999) й неодноразовий номінант на премію "Золотий орел".

Державну премію Російської Федерації 2001 року в галузі літератури і мистецтва (10 червня 2002) актор отримав за телевізійний багатосерійний драматичний художній фільм "Кордон. Тайговий роман".


Кадр із стрічки " Кордон. Тайговий роман"

За фільм "Весілля" він отримав приз за найкращу чоловічу роль другого плану на фестивалі "Золотий овен". "Весілля" (2000) – художній фільм режисера Павла Лунгіна, відзнятий у жанрі комедії з елементами драми.


Кадр із стрічки "Весілля"

Премію "Ніка" Панін отримав у 2003 році за роль у стрічці "Шик" (номінація "Найкраща чоловіча роль другого плану"). Режисер драми й комедії – Бахтієр Худойназаров.


Кадр із стрічки "Шик"

За кілька годин до оголошення про його смерть Російська академія кінематографічних мистецтв оголосила номінантів на свою премію "Ніка", в числі яких був і Андрій Панін, висунутий за кращу чоловічу роль другого плану в картині "Спокута".


Кадр із стрічки "Спокута"


Колеги-актори про Паніна

Акторів-колег Андрія Паніна шокувала звістка про його смерть...

"Я одразу побачив у ньому дуже великого, характерного артиста. Чудово він грає й у безлічі інших фільмів, і навіть в серіалах, коли на кожен кадр виділено у сотні разів менше часу, ніж для звичайного кіно. Навіть там він проявляє свою спритність, винахідливість і свій талант – це помітно у кожній стрічці",
– актор Олег Басилашвілі.

Фото: Russianlook.com

"Явище "хороший артист" – це чудова, рідкісна подія, якщо до цього серйозно ставитися. Панін був явищем. Це було унікальне дарування. Він завжди був настільки несподіваним, не схожим ні на кого, він знаходив такі тонкі, майже невидимі відчуття. Це унікальний артист, другого такого не знаю. Він завжди був якийсь справжній. Те, що трапилося, незрозуміло, прикро, страшнувато",
– актор Валентин Гафт.

Фото: Vilniy.in.ua

"Приголомшливий актор. Коли ми знімалися з ним у "Бригаді", він нагадував мені молодого Ніколсона... Приголомшливий, дуже сильний партнер у кадрі. Дуже шкода, дуже шкода... шкода по-людськи. Йому так мало років було. Скільки б він встиг ще зробити як актор і як режисер. Це втрата для нашого кіно. Світла пам'ять Андрієві... Я щасливий, що працював з ним",
– актор Сергій Безруков.

Фото: Тelegraf.com.ua

"Що тут скажеш... Трагедія... Ми з Андрієм товаришували, були, можна сказати, родичами, я – хрещений батько його сина. Андрій – людина надзвичайна, у нього – величезний талант, він чудово освічений, а це – рідкість. Він дуже гарно малював, про що мало хто знав, був скромним. Публічності Андрій не любив, вважав, що "бути знаменитим некрасиво",
– режисер Олександр Атанесян.

Фото: РИА-Новости

"Він актор з великої літери, видатний актор сучасності, я б сказав. Багато хто сумнівався у цьому проекті (разом із Петренком Панін знімався у серіалі про Шерлока Холмса, – авт.), що мені взагалі це під силу. Але Андрій всіляко допомагав, сам навіть йшов у тінь, давав паси, так би мовити, аби я зміг проявити себе. Це вже третя наша спільна робота. У нас за цей час склалися хороші стосунки, навіть, можна сказати, сформувалися однакові погляди на життя. Дуже шкода, що він пішов. Це велика трагедія для нас",
– актор Ігор Петренко.

Фото: Кackad.com

Коментарі – РИА-Новости

Вічна пам'ять...