443 метри висоти і 102 поверхи — їх не переплутаєш із жодним хмарочосом світу. Empire State Building звели за рекордний 1 рік. А фото будівництва облетіли усю планету.

3,5 тисячі робітників працювали на грандіозній висоті. Це були часи Великої депресії, і кожен, хто мав роботу, вважався щасливцем. Першого травня 1931-го року будівля відкрила свої двері для всіх нью-йоркців.

Плани у власників були грандіозні. Знаменитий шпиль на будівлі призначався для швартування дирижаблів. Сотня поверхів готувалась прийняти тисячі офісів.

Утім, глобальна економічна криза далася взнаки: будівля не приносила прибутків цілих двадцять років. Ще й притягувала самогубців.

Сумна статистика свідчить, що майже 40 людей вкоротили собі віку, стрибнувши з оглядових майданчиків. А в 1945-му році сталася трагедія, до болю схожа на 11 вересня: у хмарочос врізався американський бомбардувальник. Він не розгледів хмарочос у тумані. Катастрофа забрала життя 14 людей.

Читайте також: Два мільйони років історії людства в одному будинку: чим вражає Британський музей

Та всі негаразди не стали на заваді народній любові. Будівля з'являлась у численних кінострічках. Черга на оглядові майданчики, здавалось, ніколи не зменшувалась.

За 80 років панораму Великого Яблука завдяки хмарочосу роздивилися понад 100 мільйонів людей.

Освітлення Empire State — ще одна яскрава риса. Останні 30 поверхів хмарочосу незмінно підсвічують з 1964-го року.

Єдина відмінність, сьогодні звичайні прожектори замінили енергоощадними аналогами. Хмарочос може сяяти будь-якими кольорами, і часто це використовують, щоб показати підтримку. Наприклад, коли на виборах перемагають республіканці, будівля стає червоною

А у 2012-му південна частина будівлі була жовто-блакитною — на честь українських спортсменів, що брали участь в лондонській Олімпіаді.