Отже, у Лондоні у ніч на неділю терористи спрямували білий автофургон у натовп пішоходів на Лондонському мосту. Друга група ісламських терористів здійснила напад із ножами на ринку Боро, розташованому поряд з місцем першої атаки. Поліція Лондона заявила, що внаслідок теракту загинули семеро громадян Британії і 48, в тому числі іноземці, були поранені. Британські "боббі", як ще у цій країні називають копів, також повідомили про ліквідацію трьох нападників.

Міністр внутрішніх справ Великої Британії Ембер Радд вже встигла наголосити, цитую "ми впевнені у тому, що вони були радикальними ісламістськими терористами, саме цією ідеологією вони керувались. Тепер ми повинні з’ясувати, звідки походить цей радикалізм".

Примітно, що напад терористів у Лондоні стався лише через 2 тижні після жахливого теракту на молодіжному концерті у Манчестері. Вибух на стадіоні здійснив терорист-смертник, який привів у дію вибуховий пристрій в момент, коли глядачі залишали концерт. Внаслідок нападу, відповідальність за який взяла на себе "Ісламська держава", загинули щонайменше 22 людини, поранення отримали понад 120 осіб.

Читайте також: З нас досить: Тереза Мей назвала чотири напрямки протидії тероризму у Великобританії

Лідери провідних британських партій – Тереза Мей, "Консервативна партія", Джеремі Корбін, Лейбористи та Тім Фаррон, ліберальні демократи – засудили цей жахливий злочин та оголосили про призупинення виборчої кампанії. Адже внаслідок урядової кризи, спричиненої Brexit, виходом Британії з Євросоюзу, прем’єр країни Тереза Мей ще 19 квітня оголосила про процедуру дострокових виборів до парламенту.

Я маю підстави стверджувати, що теракти у Британії та виборча кампанія можуть мати між собою безпосередній зв’язок. Чому такий висновок? Хоча би тому, що лідер лейбористів Джеремі Корбін використав напади на Туманному Альбіоні для критики уряду консерваторів.

У своїй промові 26 травня Корбін зокрема наголосив на зв’язку між терактами та війнами, які веде уряд Її Величності в інших країнах, зокрема, Лівії. Саме звідти походить сім’я манчестерського терориста-смертника на ім’я Салман Рамадан Абеді. Отже, лейбористи використали терористичні атаки в якості приводу для критики своїх головних конкурентів на виборах, правлячої консервативної партії.

Читайте також: Теракт у Лондоні: зросла кількість загиблих

Як можна переконатися на цьому прикладі, використання смертей у передвиборчій боротьбі не є власне українським винаходом. Як відреагує стриманий британський виборець на цю ситуацію, наразі невідомо. Проте зрозуміло, що це вже другий масштабний теракт за 2 тижні, зрозуміло, що наслідки для влади неодмінно будуть. Тереза Мей, яку дехто вважає уособленням Залізної леді номер 2, опинилася у доволі скрутній ситуації.

Оголосивши про Brexit та початок дострокових виборів, вона майже удвічі випереджала лейбористів. Другий великий теракт за чотири дні до виборів може перевернути передвиборчу ситуацію з ніг на голову. Або навпаки, сконсолідує британську націю проти ісламського тероризму. Дізнаємося вже 8 червня.