Частина журналістів, побачивши віце-спікера одразу переметнулися до неї, аби почути, чому Оксана Сироїд щойно прийняла рішення достроково закрити ранкове засідання Верховної Ради.

У парламенті виникла абсолютно безпрецедентна подія. Порошенко та його оточення "по бєспрєдєлу" провели людей у комуфляжі. Тепер ніхто не знає чим це завершиться, адже багато хто з партій мають вплив на озброєні формування. Якщо і слід звинувачувати Парасюка, то це треба робити відповідно до закону,
– пояснює народний депутат Сергій Лещенко.

Зранку за сприяння депутатів з фракції БПП та "Народний фронт" до парламенту на ранкове засідання Верховної Ради пройшли поліцейські Донеччини, які вчора мали конфлікт під Слов'янськом з нардепом Володимиром Парасюком. Основна позиція: щоб пояснити, як депутат Парасюк зловживає своїм статусом і вчинив беззаконня.

За словами Сергія Лещенка, нардеп Ігор Кононенко допоміг поліцейським потрапити у саму сесійну залу. Пізніше відповідальність за пропуск поліцейських на сесію взяв на себе "фронтовик" Юрій Береза.

Іншого виходу не було, поліцейські повинні були донести до суспільства правду,
– переконував нардеп.

Якщо "фронтовики" одразу визнали, що були "за межами" регламенту та діяли виключно з міркувань політичної доцільності, то Олексій Гончаренко з БПП ще намагався виправдати колег, вишукуючи норми регламенту, які могли би бути в нагоді. Депутат нагадав про норму, коли голосують 150 депутатів і це дозволяє участь у засіданні Ради сторонніх осіб.

Так, наші колеги трошки випередили ситуацію. Але Сироїд мала би поставити цю постанову на голосування, – зазначив нардеп.

Шпагат Ляшка

Одразу після закриття засідання "ляшківці" зі всією фракцією зникли у кулуарах. Коли емоції вщухли і депутати ліниво почали розходитись хто куди, вся фракція Радикальної партії з'явились перед камерами.

Ляшко тримав у руці списаний аркуш, скручений трубочкою – він містив найхитріший план з усіх можливих у цей складний парламентський день.

Радикали знову, як у всіх подібних конфронтаціях, залишилися посередині – вони засудили порушення регламенту зі сторони депутатів, які провели представників Нацполіції на вже закрите засідання Ради. Однак віце-спікер компліментів також не дочекалася.

Парламент – це місце для дискусій. Категорично неправильно закривати засідання,
– сказав Ляшко.

Позиція Сироїд

Оксана Сироїд розповіла свою версію подій. За її словами депутати досить дивно взяли на початку засідання Ради перерву. Скоріше за все – чекаючи поки поліцейські Донеччини дістануться парламенту.

"Після перерви вони істерично наполягали на виступі поліцейських, я зрозуміла, що тут щось буде", – розповіла віце-спікер.

За її словами, вона дала розпорядження в.о. керівнику апарату ВРУ не пускати нікого до зали засідань. Люди у камуфляжі зайшли через ложу уряду.

Я це побачила і все – зупинила засідання,
– пояснила Сироїд.

Зміна координат

Перші коментарі представників БПП та "Народного фронту" про доцільність порушення регламенту змінилися на протилежну позицію.

Їхню узгоджену думку оприлюднили у коаліційній заяві, в якій звинуватили Сироїд у порушенні регламенту.

"Сироїд не поставила на голосування ініціативу трьох фракцій про виступ з трибуни військовослужбовців Національної поліції, на яких організував напад В. Парасюк. Тому вона має піти у відставку", – йдеться у заяві "Європейської України".

Всі крапки над "і" має розставити Регламентний комітет. Зважаючи, що більшість у ньому належить представникам Народного фронту та БПП, нескладно здогадатися, у який бік дутиме вітер.

Читайте також: Інцидент із силовиками в Раді зіграє проти Порошенка, – Лещенко