Вони спілкувалися з місцевими політиками, громадськими активістами, науковцями, зокрема, з істориком Русланом Забілим (директор Національного музею-меморіалу "Тюрма на Лонцького"), якого СБУ намагається звинуватити в розголошенні державної таємниці через його роботу про діяльність УПА та репресії. А також і з Євгенією Тимошенко, проте, до лідера опозиції Юлії Тимошенко їх не допустила Пенітенціарна служба. З цього приводу парламентський секретар Міністерства закордонних справ Канади Боб Дечерт зазначив, що вони дотримались усіх офіційних формальностей, але не потрапили до ув’язненої.

"Я був в Україні у березні й тоді просив дозволу зустрітись з Тимошенко, але мені було відмовлено. Ми почули в Україні такі речі, які нас дуже непокоять. Ми вбачаємо політичні мотивації переслідування Луценка і Тимошенко", – заявив він.

Відповідаючи на питання, за якої умови може поліпшитись імідж України у світі, який через арешти опозиції є негативним, Боб Дечерт відповів.

"Луценко,Тимошенко, Іващенко є символами демократії у світі. Ми занепокоєні політичними переслідуваннями. Світ розуміє, що влада розправляється з небажаними їй політиками і демократією. Їхнє звільнення – це перший крок. Другий – забезпечити вільні вибори, мають бути обрані ті, кого хочуть люди, і процес виборів має бути відкритий для міжнародних спостерігачів", – заявив Боб Дечерт.

До слова, у Державному департаменті США заявили, що лідери української опозиції, що перебувають в ув'язненні, повинні брати участь у парламентських виборах восени.