Про це на зустрічі із представниками ПАРЄ повідомив народний депутат, голова Комітету Верховної Ради з питань правосуддя Сергій Ківалов.

"Що стосується Кірєєва, то вибір ліг на нього автоматично, адже зараз вже немає тієї жахливої ситуації, коли справи в ручному режимі розписував голова суду. Справа приходить до суду, реєструється, а розподіляє комп'ютер.

До речі, за втручання в автоматичну систему у нас передбачена кримінальна відповідальність. Можна одержати до 10 років", - зазначив нардеп.

Окрім цього, Ківалов запевнив співдоповідачів ПАРЄ, що українські судді на законодавчому рівні достатньо захищені від тиску з боку виконавчої та законодавчої влади.

Нагадаємо, 11 жовтня суддя Печерського районного суду Києва Кірєєв засудив Тимошенко до семи років позбавлення волі за перевищення службових повноважень під час підписання газових контрактів з Росією в 2009 році. Згідно з рішенням суду, також упродовж трьох років вона не зможе обіймати державні посади.

Пізніше Венеціанська комісія у своїх висновках відзначила, що справу Тимошенко не повинен був розглядати "тимчасовий суддя" - той, хто ще не пропрацював 5 років до отримання статусу постійного. Тимчасові судді не є повністю незалежними, оскільки перебувають під наглядом перед отриманням призначення.

Нагадаємо, згідно проведеного соціологічного дослідження, 50% українців вважає, що Президент або його підлеглі чинили тиск на суддю у справі проти екс-прем'єра.