Київ — розумне місто

Громадська ініціатива Kyiv Smart City запустила кампанію зі збору коштів на будівництво свого хаба у національному Експоцентрі. Пілотний майданчик планують розмістити у 5-му павільйоні.

Тут, окрім осередку для координації, облаштують медіа-платформу, школу для прихильників концепції розумного міста, інкубатор міських проектів.

У центрі проводитимуть різноманітні презентації та майстер-класи, спільно розроблятимуть інноваційні рішення для столиці.

На ремонт та облаштування павільйону громадська ініціатива сподівається залучити за допомогою Indiegogo 50 тисяч доларів, а відкрити хаб планують уже у квітні.

Дрон-опудало

З початком "ери безпілотників" людство не перестає придумувати цим летючим апаратам практичні застосування.

Свою корисну функцію знайшли дрони, зокрема, в агросекторі: мультикоптери, які допомагають оглядати поля та обробляти їх хімікатами, вже давно у вжитку фермерів. А як щодо дрона-опудала? Компанія Bird-X, що спеціалізується на боротьбі зі шкідниками, створила автономний квадрокоптер, який відлякує птахів.

Безпілотний апарат ProHawk кружляє по заданому маршруту над полем, видаючи звуки хижаків та переляканого птаства.

Дрон оснащений системою GPS та вміє самостійно злітати і сідати, а станція безпровідної зарядки дасть змогу цьому "яструбу" стерегти урожай протягом усього дня. Управляти апаратом можна і дистанційно.

Музей Сальвадора

Поринути з головою у мистецтво, у буквальному значенні пропонує музей Сальвадора в американському Сент-Пітерсбурзі.

Працівники закладу вирішили внести високі технології у "вічне" за підтримки Goodby Silverstein & Partners та студії Disney вони відтворили детальну 3D-версію картини іспанського митця — археологічний відгомін "Анжелюса" Мілле.

За допомогою віртуальної гарнітури Oculus Rift кожен охочий зможе пережити емоції, які прагнув передати Далі, з середини.

Читайте також: Нова планета Сонячної системи; нейросенсори для мозку, що самостійно зникають