"Зараз починається велика робота щодо заяв від батьків дітей, які знаходяться у державних садках і в школах, оскільки закон зобов'язує дати заяву про мову навчання. Це – місяць-півтора. Після цього буде складатися заява, буде з'ясовуватися ситуація і буде перерозподіл по класах, вчителях, по підручниках, по фінансуванню", – каже він.

Він додав, що згідно з тими можливостями, які є на завершення бюджетного року, це все закладатиметься вже з наступного року.

"Це потрібно для того, щоби з'ясувати, яку заяву треба направляти до державного бюджету, а які програми будуть фінансуватися з місцевого бюджету. Але це такі кошти, які я не думаю, що якимось чином переобтяжать чи місцевий, чи державний бюджет", – додає нардеп.

Також "регіонал" зауважив, що "останні 7 років підручники для шкіл з російською мовою навчання взагалі не друкувалися". Більше того він переконаний, що ніяких проблем із цим питанням не буде.

"Тому ми мали друкувати не тільки підручники, які потрібні на сьогодні, а щоб надолужити ту прогалину, яка була зроблена за останні роки, щоб збільшити фонди. Але ж крім української мови, ми ж друкуємо і мовами національних меншин і про це Табачник казав", – каже Колесніченко.

До слова, в Адміністрації Президента України кажуть, що на українському телебаченні діє ринкова конкуренція і якщо глядач хоче отримувати інформацію певною мовою, то ринок йому це запропонує.