Про це йдеться в комюніке за підсумками засідання комітету.

Комітет підкреслив необхідність вирішення гуманітарної ситуації в Україні у повній відповідності з міжнародними гуманітарними законами і принципами, за умови чіткої згоди української влади. Потрібно далі залучати міжнародну спільноту до розв'язання цієї проблеми, підтримувати можливість української влади в доставці і розподілі гуманітарної допомоги та координувати відповідні заходи країн-членів ЄС,
- йдеться в повідомленні.

На засіданні комітету також відбулася "попередня дискусія про вплив російської відповіді на санкції ЄС і її законності. У цьому контексті комітет вітає намір Єврокомісії скликати на цьому тижні дві технічні наради на рівні експертів по сільському господарству і торгівлі.

Посли були проінформовані також про стан підготовки цивільної місії ЄС в Україні і привітали прогрес в її розгортанні.

Сьогодні вранці з Московської області у бік українського кордону вирушили 280 вантажних автомобілів з гуманітарною допомогою для жителів сходу України.

За словами заступника голови Адміністрації Валерія Чалого, російські вантажівки з гуманітарною допомогою не пересуватимуться територією України, а вантаж на кордоні прийме транспорт Червоного Хреста. Також Чалий не знає, що саме мається на увазі під гуманітарною допомогою, яка має надійти жителям Луганська з території РФ.

Міжнародний Комітет Червоного Хреста заявив, що готовий сприяти місії гуманітарної допомоги в Україні і вимагає від Росії усіх деталей операції.

Пізніше у російському МЗС заявили, що колона із 262-х автомоблів з гуманітарною допомогою жителям Донбасу після перетину кордону буде пересуватися під егідою Червоного Хреста. У відомстві перерахували, що саме везуть в Україну "гуманітарним вантажем".

Глава російського МЗС Сергій Лавров заявив, що перевантажувати "гуманітарний конвой" з російських КамАЗів на транспорт Червоного Хреста не будуть.

Тим часом світ побоюється, що з "гуманітарною допомогою" Путін підкине Україні "троянського коня".