Кого насправді нагороджують в МВС – не знає саме міністерство. На запити Української асоціації власників зброї МВС двічі повторило, що не веде обліку нагородної зброї. За підрахунками Асоціації – в Україні роздарували близько 50 тисяч "стволів".

Окрім всього, у списку також засвітилася і заборонена зброя

Тут 30% це автомати, це зброя військового призначення. І я чомусь більш, ніж певен, що вона не деактивована в плані автоматичного вогню, оскільки це нагородна, вона не підпадає під мисливські всі директиви, тому я певен, що ця зброя має режим автоматичного вогню. Це не дитяча забавка і це бойові автомати, якими озброюється сучасний солдат,
– прокоментував Микола Мікуліч, експерт зі зброї.

Хто і за яким принципом у МВС визначає, кому і яку саме модель подарувати – невідомо. Не зрозуміло також, якими аргументами керуються в МВС нагороджуючи штурмовими гвинтівками.

Читайте також: Як незадекларований Land Cruiser судді став причиною для справи проти автомайданівця

Правове підґрунтя дарувати таку зброю відсутнє, зазначили юристи. Окрім того, незрозуміле походження сучасної автоматичної зброї, яку дарує МВС, адже у міністерстві зазначили, що гроші на закупівлю не витрачали.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков відмовився надавати інформацію про те, кому з народних депутатів він подарував вогнепальну зброю, навіть на депутатський запит. Заявив, що це його право.

15 червня стало відомо, що Аваков нагородив 88 депутатів Верховної Ради вогнепальною зброєю. Пізніше міністр повідомив, що за потреби повний список може бути опубліковано.

Читайте також: "Бомж" чи мільйонер: які статки приховав нардеп Руслан Сольвар