Хоча прямо цього ніде не вказано, через матеріал публікації Україну почали звинувачувати у співпраці з КНДР. Точніше кажучи, успіх ядерної програми Кореї пов'язаний з ракетами українського виробництва. Уряд вже відреагував на цю провокацію, експерт, на на якого посилається The New York Times, також спростував подібні обвинувачення, але історія далека від завершення.

Розслідування фінансування ядерної програми КНДР, на думку політолога Сергія Тарана, вказуватиме перш за все на Росію, яка володіє подібними технологіями та не гребує торгівлею з КНДР. Росія також постачала зброю Сирії та Ірану. І скинути усе на Україну було б не просто дуже зручно, а й корисно, враховуючи інформаційну війну.

Читайте також: Нелегально перевезти ракетний двигун Україна через півсвіту не змогла б, – експерт

Але для України найважливіше наразі – зайняти єдину позицію. Тому що якщо раптом хтось з українських політиків почне "сумніватися", аби досягти своїх власних амбітних цілей, Україна може таки провалитися у цей скандал з головою.

Якщо зараз хтось із наших політиків почне сумніватися, мовляв, хтось дійсно міг провернути таке постачання, то скандал триватиме. Тільки вже з посиланням на слова українських політиків. І у цьому випадку, ситуація точно вдарить по іміджу всієї країни,
– додав він.

Нагадаємо, 14 серпня впливове американське видання The New York Times з посиланням на висновки фахівця з ракетним питань Міжнародного інституту стратегічних досліджень поширило припущення, що ракета МБР Hwasong-14, запущена в липні КНДР, була оснащена ракетним двигуном, створеним на основі розробленого в 60-ті роки РД-250.

Найбільш імовірним постачальником технологій для двигуна корейської МБР видання назвало українське держпідприємство "Південмаш".

Секретар РНБО Олександр Турчинов заявив, що український оборонний і авіакосмічний комплекси не поставляли зброї і військових технологій в Північну Корею.

Стало відомо, що 2 громадян КНДР спробували викрасти дані про ракетні технології України і потрапили за ґрати