Про це сайту "24" повідомив політичний аналітик Інституту світової політики Микола Бєлєсков.

За словами експерта, наразі Конгрес дав адміністрації Трампа простір для маневру і діалогу з Росією, не ухвалюючи закон про посилення антиросійських санкцій.

Конгресмени дуже войовничо налаштовані щодо посилення антиросійських санкцій. Але поки дали певний люфт Тіллерсону. Тому що після посилення санкцій Вашингтону не було б про що говорити з Москвою. Хоча мова вже йшла про кодифікацію санкцій на рівні Конгресу. Якби такий закон ухвалили, то тоді Трамп не мав би можливості скасувати санкції. Переконати 440 представників Конгресу буде складно,
– говорить Бєлєсков.

Але, підкреслює політолог, це не означає, що Конгрес відмовився від ініціативи про посилення санкцій. Якщо в Білому домі будуть проводити лінію щодо скасування санкцій без відповідних кроків Росії щодо врегулювання ситуації на сході України, то почнеться саботаж з боку Держдепу.

Державний департамент США підключить Конгрес, який може ухвалити відповідні закони про посилення антиросійських санкцій. Одним із законопроектів, зокрема, запроваджуються санкції, які сильно вдарять по енергетичній сфері РФ. І це вже будуть санкції, запроваджені Конгресом, які Трампу буде важко скасувати. Тому ситуація для України не настільки погана,
– підкреслює Микола Бєлєсков.

Нагадаємо, Держсекретар США Рекс Тіллерсон заявив, що Трамп попросив його відновити відносини з Росією в тих сферах, де це можливо.