Перше рішення стосувалося закордонних виборців – вони не голосуватимуть за кандидатів-мажоритарників, тоді як в законі було прописано, що одномандатні округи для українців за кордоном створюватимуться на території Києва. Нове рішення, за поданням 51 регіонала, забороняє паралельне балотування до Парламенту в мажоритарному окрузі та за партійним списком.

Голова КСУ Андрій Головін стверджує, що паралельне балотування не відповідає Конституції України.

"Хтось когось використав"

Новий закон про вибори восени минулого року підтримали "БЮТ-Батьківщина" з НУНС. Паралельне балотування якраз і було тим пунктом, через який опозиція віддала свої голоси за документ. Правник Ігор Коліушко каже, що в українських реаліях практика "слово дав, слово взяв" – досить поширена.

"Ховатися одночасно в списках і про всяк випадок йти по округу, мені здається це не зовсім правильно з юридичної точки зору і не зовсім чесно".
— лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов.

"Тут виглядає так, що хтось когось використав, бажаючи залучити додаткові голоси за цей законопроект", – переконаний експерт з публічного права Ігор Коліушко.

Експерт: Рішення КСУ може "відібрати" в опозиції 7 мандатів

Втрати опозиції від рішення Конституційного Суду деякі експерти оцінили у 7 депутатських мандатів. Бажання ж опозиції у відповідь на рішення КСУ відкликати голоси за виборчий закон, виявилось голослівним.

"Питання відкликання голосів за проголосований закон не передбачено регламентом. Це питання нашої політичної оцінки того, що сталося. А сталася, на мій погляд, сталася зміна закону про вибори".
— народний депутат від БЮТ-"Батьківщина" Сергій Соболєв.

Опозиція: Закон про вибори можуть і далі змінювати

Гарантій, що далі закон не переглядатимуть, немає, кажуть в опозиції. Представники ж більшості запевняють, що намірів таких не мають.

Народний депутат, "За Україну!" Ксенія Ляпіна вважає, що зміни будуть вносити постійно і їх буде важко контролювати

Народний депутат, фракція Партії регіонів Олег Надоша каже, що фракція не вноситиме прямих змін до закону про вибори.

85% українців чекають порушень на виборах

Поки політики ламають списи навколо закону про вибори, народ визначається. Згідно з останнім опитуванням фонду Демократичні ініціативи, 85% українців вже зараз переконані – вибори до Верховної ради пройдуть з порушеннями.