Пам'ятаєте старий добрий Snatch? А Lock, Stock and Two Smoking Barrels? "Король Артур" багато в чому нагадає вам саме ці фільми. Бо Гай Річі зняв ще один шедевр у своєму стилі. По духу і по манері "Король Артур" – неймовірно впізнаване дітище свого батька: тут і бійки з переслідуванням вузькими вулицями, і діалоги, повні іронії, і монтаж, який розкручує одну й ту ж історію взад-вперед, чи уповільнення та пришвидшення часу. Окреме захоплення викликає точна синхронізація відеоряду з саундтреком, які теж виконані стильно і з фірмовим знаком Річі.

Також у кіно: "Пастка": непередбачувано успішний трилер з елементами гумору

Режисер вкотре переконує, що найкраща школа для чоловіка – вулиця. Головний герой, роль якого дісталась Чарлі Ганнему (Піт з Green Street Hooligans), спочатку стає королем вулиць Лондініума і вчиться здобувати авторитет, а вже потім бере відповідальність за ціле королівство. Вулиця вчить його мислити практично, вміти домовлятись з будь-якими пройдисвітами і правильно користуватись владою. Артур з дитинства розуміє, що деколи єдиний шлях домовитись – примусити. Але це не заважає йому бути добрим, дбати про близьких і цінувати вірність. Цей персонаж – суміш повадок вуличного бандита із самовідданістю і повним розумінням наслідків своїх вчинків.

Артур спочатку не хотів бути королем, бо одразу усвідомлював, наскільки це важка ноша. Натомість його дядько, якого зіграв Джуд Лоу (Ватсон з "Шерлока Холмса"), прагнув лише влади, незалежно від її ціни. Навіть якщо треба вбити парочку родичів і домовитись з підозрілими злими магічними силами. До біса лідерство – такого короля могли не любити, а лише боятись, і це був абсолютно прийнятний варіант. Основне – статус. Як такі закінчують ви й самі знаєте. Ну і цей так закінчив.

Який фінал у "Легенди меча" – ви теж в курсі. Це навіть за спойлер важко вважати. Добро перемагає зло, магічний екскалібур повністю підкорюється власнику, а народ поважає й любить свого законного короля. Але вся магія стрічки не в тому, про що вона, а у тому, як її розповідають. Якщо ви любите стиль Гая Річі – це must see.

Таке враження, що творець стрічки переглянув купу інформації про легенду Артура і просто відклав її в сторону, створивши абсолютно своє бачення історії. Річівського "Артура" критики зустріли здебільшого негативно, глядачі – краще. Але не всім сподобалось. А нам сподобалось. Тому 9 з 10. Рейтинг "Король Артур: Легенда меча" на IMDb - 7,3.

Також у кіно: "Таємний агент": типовий шпигунський бойовик