Головна роль відводиться, звісно, Маланці. Щоправда, це не білолиця дівчина, а парубок, якого одягнули в жіночий одяг та наклали макіяж. Часто біля неї крутиться дід Василь, бо ж наступного дня саме його свято.

Незамінний учасник переберії – коза. Раніше вважалось, що вона символізує добрий урожай у новому році, тому рогату намагались привести до кожного подвір'я. З роками за нею залишився єдиний обов'язок – змусити всіх реготати до сліз. Обирали найвеселішого хлопця, вдягали його у вивернутий кожух, дерев'яну маску й роги – от вам і головна бешкетниця свята.

Читайте також: Тетяна Яловчак – перша українка, яка побувала на найвищих вершинах усіх континентів

Навколо завжди крутились Дід, Баба, єврей, циган, лікар, козак та журавель. За сценарієм розігрувались сценки: "сварки діда і баби", "доїння кози", "продаж кози на ярмарку", "її вбивство та лікування".

Веселі діалоги доповнювались пантомімою і танцями. "Циганка" пропонувала поворожити, "циган" – коні поміняти, "коза" грала на скрипці, а "журавель" – найвищий парубок у селі – вибивав у бубон. Подивитись на таку феєрію збігалось все село.

Щоб дізнатись більше про традицію святкування Маланки – дивіться новий випуск програми "Зроблено в Україні".