Про це він заявив в інтерв'ю інтернет-виданню "Лівий берег".

"Я не можу аплодувати Генеральній прокуратурі. Понад дев'ять місяців під арештами перебували активи "Нафтогазвидобування" – акції, рахунки, майно, продукція", – завив він.

На думку генерального директора ДПЕК, захист активу став можливим завдяки професіоналізму юристів, які представляли інтереси компанії в судах, і винесенню цієї резонансної справи на міжнародний рівень.

"Було подано понад вісімдесят клопотань про зняття арештів, проведено понад сто судових засідань. Ми залучили бізнес-омбудсмена, профільні асоціації, представників посольств. Подали заяву в Європейський суд з прав людини і готувалися до початку міжнародного арбітражу. З метою досудового врегулювання спору наші міжнародні юридичні консультанти направили претензію до держави Україна в рамках конвенції між Україною і Нідерландами про захист інвестицій", – розповів Максим Тимченко.

Ключовим фактором юридичної перемоги стало те, що забезпечувальні заходи, які блокували роботу підприємства, виносилися в рамках розслідувань, розпочатих задовго до входження ДПЕК в акціонерний капітал ПАТ "Нафтогазвидобування".

"Не реагувати на все це і зберігати арешти як забезпечувальні заходи в рамках розслідувань, розпочатих ще задовго до входження ДПЕК в цей бізнес, було вже абсурдним. Фактично під напором наших юристів і в міру розширення кількості інстанцій, до яких ми зверталися, суди стали ставати на бік "Нафтогазвидобування", і за місяць-півтора ми домоглися повного зняття арештів і відновили стабільну роботу газодобувної компанії", – прокоментував хід правового спору генеральний директор ДПЕК.

"Я впевнений, ця справа має бути серед найкращих українських кейсів, як бізнес може і повинен відстоювати свої інтереси і доводити правоту в судовому порядку", – підкреслив Максим Тимченко.

Як повідомлялося, ДПЕК створена у 2005 році для управління енергетичними активами групи "Систем Кепітал Менеджмент" (СКМ, Донецьк) Ріната Ахметова. Корпорації делеговані функції зі стратегічного управління підприємствами групи, що становлять вертикально інтегрований ланцюжок з видобутку і збагачення вугілля, виробництва та реалізації електроенергії.