Як стверджує заступник міністра фінансів Росії Сергій Сторчак, на першому етапі її завдання - знайти консенсус щодо масштабів і способів збільшення капіталу МВФ.

"Фонд залишається в центрі заходів, пов'язаних з подоланням боргових криз країн єврозони. МВФ потрібні ресурси, які необхідно використовувати спільно з грошовими коштами, наданими самими європейцями тим країнам, які відчувають фінансові проблеми", - сказав Сторчак.

За його словами, питання про збільшення фінансових ресурсів МВФ обговорювалося в контексті проблематики реформування міжнародної валютно-фінансової системи і в контексті врегулювання боргових проблем європейських країн. "Для того щоб розібратися у всій цій складній тематиці, МВФ підготував об'ємну, але закриту доповідь", - уточнив Сергій Сторчак.

Представники країн "Великої двадцятки" обговорили можливі підходи до того, яким чином і в яких масштабах потрібно збільшити капітал МВФ, але остаточних рішень не прийнято, крім рішення про створення спеціальної робочої групи. "Потрібен компроміс, робоча група спробує зняти існуючі розбіжності між європейськими та неєвропейськими країнами, причому протиріччя досить серйозні", - сказав заступник міністра фінансів РФ.

Нагадаємо, МВФ заявив про необхідність збільшення своїх ресурсів на 500 мільярдів доларів, у тому числі за рахунок обіцянки європейських країн надати Фонду приблизно 200 мільярдів доларів. Рішення прийнято у зв'язку з розрахунками фонду, згідно з якими загальносвітова потреба у фінансуванні в найближчі роки буде приблизно на рівні одного трильйона доларів.