Так звана “націоналізація” відбувається завдяки постанові так званої Держради. На початку вересня апетити тамтешніх чиновників зростають і вони розширюють дію тієї ж постанови і на довгий перелік приватних підприємств.

Майно Коломойського націоналізують, щоб він не фінансував АТО, - Аксьонов

Так, лише за останній тиждень самопроголошена влада Криму прийняла рішення про примусовий викуп приміщень “Кримгазу” і Ялтинської кіностудії, 28 ринків, які входять до складу “Кримспоживспілки”, а також примусову “націоналізацію” усіх об’єктів, які так чи інакше мають відношення до Ігоря Коломойського, в тому числі і майно Приватбанку.

Всі об’єкти на території Криму, які належали Коломойському – є власністю Республіки Крим. Зараз моя позиція незмінна – продати все майно на відкритих торгах і компенсувати гроші вкладникам Приватбанку, які не потрапили в програму компенсації фонду Компенсації вкладів. Все це майно буде коментоване ще й з метою не допустити фінансування АТО на Сході, - пояснив грабунок Коломойського так званий “прем’єр-міністр” Криму Сергій Аксьонов.

До активів Коломойського, які планують продати з торгів належать 9 санаторіїв, 38 офісів Приватбанку та 18 АЗС та складів ПММ.

Псевдо “націоналізація” відбувається за згодою Москви, - експерти

На думку експертів, прийняті рішення про націоналізацію є лише ширмою, за якою кримська влада прикриває власні корисні цілі, а не інтереси громадян. Економічні оглядачі також наголошують, що все це було б неможливим, якби не пряма згода Москви.

За словами народного депутата Андрія Сенченка, самопроголошена влада Криму – це колишній криміналітет, тому про інвестиційну привабливість півострова зараз не може йти й мова.

Він також додав, що вірить в швидке повернення Криму до складу України.

Для самих кримчан ті умови життя, що зараз існують на півострові – неприйнятні, - наголосив Сенченко.

Бізнес на півострові майже збанкрутів від невдалого туристичного сезону

Середній бізнес в Криму почав переживати не найкращі часи. Першою проблемою, з якою стикнулись кримські бізнесмени після анексії, це паралізована банківська система, перебої з постачання продуктів і води.

Багато бізнесменів майже збанкрутіли від невдалого туристичного сезону цього року.

Якщо сьогодні починати бізнес в Криму, то ти не будеш знати за якими законами ти будеш працювати, ти не знатимеш, як ти будеш забезпечений ресурсами. Враховуючи те, що Крим перетворюється у воєнну базу, говорити про бізнес сьогодні немає сенсу, - розповів кримський підприємець Володимир Кунцов.

Економічні експерти підтверджують, ситуація в Криму з кожним днем все погіршуватиметься.

Крим не цікавий російському інвестору

На думку заступника директора Інституту стратегічних досліджень Ярослава Жаліло, сьогодні Крим не цікавий російському інвестору.

Привабливість кримського ринку підірвана міжнародною ізоляцією – ніхто не визнав його окупацію, відтак ніхто не буде працювати з компанією на цій території. А по-друге, у літній сезон населення Криму збільшувалось вдвічі, втричі – це був хороший ринок. Зараз цього зростання немає, - переконаний експерт.

Він також додав, що невдалий сезон цього року завдав другого удару по малому й середньому кримському бізнесу. Перший етап – це зміна правових умов.