МВФ

Київ отримав перший транш обсягом 5 мільярдів доларів від Міжнародного валютного фонду в рамках нової програми фінансування EFF.

Очікується, що кредит МВФ має розблокувати можливість додаткових кредитів від інших донорів, а також проведення реструктуризації зовнішнього боргу України.

Однак в Європі на цей рахунок є своя точка зору. Зокрема Reuters приводить прогнози фінансової ситуації в Україні, зазначаючи, що нецільове використання коштів призведе до повного банкрутства країни.

Виникає питання, чи не є вартість більшою, ніж отримана користь. Це тонка лінія, — зазначають у виданні.

Також у статті детально пояснюють ризики, через які інвестиційна привабливість України через отримання цього траншу не збільшується.

Через загальну суму заборгованості, найімовірніше, приблизно рівній 100% валового внутрішнього продукту, резерви, якими можна покрити тільки місяць імпорту, крихкий режим припинення вогню на сході країни і шматок території, приєднаної до Росії, деякі гравці вважають, що можливе зниження заявленої вартості активів до 70%.

Washingtonpost пояснює всі економічні складнощі України, спираючись на реальний досвід, а не на теорію. Так, вони висвітлювали проблему малого та середнього бізнесу в нашій країні на прикладі одного львівського заводу.

Торгівля з країнами ЄС не росте. Бізнес з багатими нафтою колишніми радянськими республіками в Центральній Азії припинився через невизначеність з приводу війни в Східній Україні. І місцева економіка знаходиться в занепаді - кваліфіковані робітники йдуть на фронт, інфляція росте, а кредити так важко знайти, що деякі компанії розглядають бартер товарів.

"Незважаючи на відчайдушне бажання України до інтеграції з Європою, велика частина українського бізнесу залишається відданою практиці радянських часів, навіть, незважаючи на те, що страждає від дуже сучасної економічної кризи",
— роблять висновок у виданні.

Крим

Увага світу цього тижня знов повернулася до анексованого Криму.

Деякі видання згадували хронологію подій минулорічної давнини. Наприклад німецьке видання Welt.de написало наступне:

Рік тому, Крим в результаті спірного референдуму знову став російським. Україна заперечила це, і Захід наклав санкції. І Росія заперечує причетність до подій своєї армії в Криму категорично – хоча доказів було достатньо, і солдати самі сказали, що вони належать до російської армії.

Також вони нагадують, що у ніч на 27 лютого парламент Криму був захоплений людьми в масках. Станом на 1 березня патрулювали з раннього ранку російські солдати без опізнавальних знаків на вулицях Сімферополя. Путін попросив російський парламент дозволити відправити війська в Україну, і отримав дозвіл, але насправді вони вже були там. Рішення парламенту було засновано на нібито необхідності захисту російських громадян в Криму.

У найближчі дні всі українські частини були оточені російськими солдатами в Криму. Українці мали перейти на інший бік або покинути півострів. Після референдуму, який був перенесений на 16 березня, вони були поступово зняті, українські кораблі штурмували, багато солдатів перейшли на іншу сторону, тому що хотіли залишатися зі своїми сім'ями в Криму.

В свою чергу, Еuropeanvoice іронізує з приводу наслідків, які мала і матиме надалі ця анексія: "Перша річниця приєднання до Росії українського кримського півострова припадає на середу 18 березня. У Росії, ювілей буде важко не помітити: великі урочистості заплановані. Європейський союз відзначатиме момент в похмурі способи, а саме: міністри закордонних справ ЄС проголосили з цього приводу критичну заяву на зустрічі 16 березня. Так і більш загально, присвячуючи більшу частину зустрічі лідерів ЄС 19-20 березня до питань, пов'язаних з Росією і санкціями".

ЄС покарав Росію за анексію Криму в України шляхом введення всеосяжних санкцій. Одне можна сказати напевно в цей ювілейний тиждень: там не буде пом'якшення позиції ЄС щодо Криму,
— зазначає видання.

ВВС вирішило висвітлити зміни, які відбулися за рік підпорядкування Криму РФ.

Зараз у Сімферополі мир, але є події, які викликають обурення. Так, проукраїнські прихильники у Криму можуть бути заарештовані лише за носіння українських кольорів.

В той же час, видання цитує Аксьонова: "Єдині люди, які повинні хвилюватися — ті, хто намагається дестабілізувати ситуацію".

І тут же ВВС дає коментар одного з представників кримськотатарського народу, до якого російська влада "застосовую" викрадення, убивства, арешти і штрафи.

Також журналісти розповідають про зміни в житті звичайних кримчан — у школах, магазинах, бібліотеках тощо.

Останні соціологічні опитування, історія регіону і думка пересічних кримчан не прояснюють ніяк і не дають відповіді на основне питання: це був переворот або виправдане, демократичне рішення людей?

Такі питання були найбільш цікавими світу минулого тижня. Україна, як і раніше, утримує лідируючі позиції в європейських медіа. На що зверне увагу світова спільнота наступного тижня, читайте в наших оглядах іноземної преси.

Читайте також: Закордонні ЗМІ висміюють план Фірташа і помилки Заходу в сприйнятті подій на Донбасі