Експерти такий крок Кабінету Міністрів назвали провалом усієї президентської програми доступного житла.

Запустити тривідсоткову програму кредитування житла мали ще торік. Втім, ініціативи залишилися лише на папері. У Державній іпотечній установі, яка спільно з банками видає кредити на помешкання, переконують: зменшення капіталу не провал, а результат роботи.

“Ці кредити можуть взяти тільки діти наших чиновників, не кожен громадянин може виплатити ті іпотечні кредити, ті відсотки, у нашій країні вони до 25-30 % сягають. Разом із усіма нарахуваннями. Дуже багато є потаємних моментів, як-от оцінка майна. Яка виходить за кошт позичальника”, - сказала правник Наталя Годецька.

Ці кредити можуть взяти тільки діти наших чиновників

За останні два роки бюджетникам передали більше 5 тисяч квартир, - кажуть у Державній іпотечній установі, відтак стартовий капітал іпотеки зменшився на півтора мільярда гривень.

В Асоціації приватних інвесторів та власників зазначають, що покладатися українському позичальникові ні на кого: банки мінімізують власні ризики, а держава стоїть осторонь.

Якщо деякі ледве виплатили кредит і отримали квартиру, то сім десятків київських сімей позику взяли, відсотки платять, а мешкати не мають де.

За найпростішими підрахунками, для того, аби отримати іпотеку під 18 % річних потрібно офіційно заробляти щонайменше 7-8 тисяч гривень.

Найчастіше іпотеку беруть кияни та мешканці східних регіонів.

Розміри іпотеки
1 000 000 грн. – м. Київ та Київська обл.;
750 000 грн. – м. Севастополь, м. Дніпропетровськ, м. Донецьк, м. Львів, м. Одеса, м. Харків та населені пункти приміської зони таких міст;
500 000 грн. – інші міста обласного значення;
300 000 грн. – міста районного значення;
200 000 грн. – інші міста та селища.

Мінімальний розмір суми кредиту на одного позичальника - 75 000 грн.

Тим часом банки вже відмовилися видавати кредити на будівництво чи добудову житла. Отримати іпотеку можна лише на квартиру, яку вже здали в експлуатацію.