Тим часом, бійці спецпідрозділу "Сокіл" в аеропорту "Бориспіль" надягали наручники на самого Анісімова та його охоронця.

Головне управління по боротьбі з організованою злочинністю МВС України провело спецоперацію по затриманню кримінального авторитета із Запоріжжя, відомого під прізвиськом "Анісім", - прокоментувала подію прес-служба відомства.

Анісімову загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна

"Затримання відбулося у рамках розслідування кримінального провадження за ч. 4 189-ї статті Кримінального кодексу України, це вимагання, покарання за яке передбачає до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Зараз тривають подальші слідчі дії, у Запоріжжі провели ряд обшуків, на підприємствах, підконтрольних підозрюваному, в автомобілях, вилучена певна документація, грошові кошти, а також зброя", - говорить речник МВС України Сергій Бурлаков.

Затримали Анісімова на підставі заяви про вимагання, яку написали співласник компанії "Хлєбодар" Юрій Чекальський та компанії "Запоріжзв`язоксервіс" Юрій Комісаров. Ці заяви надійшли до правоохоронців ще у 2010-му році, у провадження справу взяли лише зараз.

Анісімов - це ракова пухлина, її видалили, але залишились метастази

"Найбільше щастя і задоволення від того, що відбулось - у першу чергу принесло бізнесу. Дзвонили і вітали, що все-таки два роки боротьби з цим злом не минуло дарма. Ну Анісімов, як сказала одна моя колега, це ракова пухлина, її видалили, але залишились метастази. Саме руками цих метастаз здійснювалися всі ті незаконні дії, які були в місті", - сказала керівник спілки підприємців малого бізнесу Олена Єременко.

Анісімова, який у злочинному світі мав прізвиська Анісім та Клоун, називали так званим "смотрящім" по регіону, ідеологом тіньової політики Запоріжжя.

Анісім відомий ледь не кожному представнику як нинішньої, так і попередньої влади, з багатьма приятелював. За деякими даними він фінансував партію влади та усі питання вирішував через офіс регіонала Юрія Іванющенка, відомого також як Юра Єнакієвський.

Видання "Коментарі" писало, що Анісімов нібито мав зв`язки з екс-міністром культури уряду Тимошенко Оксаною Білозір, а також по земельних справах з бютівцем Сергієм Соболєвим. Втім останній цю інформацію заперечив.

"Те, що я чув від запоріжців: Чикаго відпочиває… Те, що було останні роки. Найстрашніше. Це і вимагання акцій, це - вимагання грошей. Багато з тих людей, державних службовців і бізнесменів , просто поїхали. Малий бізнес закрився. Без підтримки будь-яких силових органів чи заплющення очей обласною владою такого відбуватися не могло", - сказав екс-губернатор Запорізької обл. Євген Червоненко.

Анісімов мав тісні зв`язки з відомими політиками

За декілька років Анісімов взяв на себе функції координатора та розпорядника всіх місцевих органів влади в області, - розповідає місцевий журналіст Богдан Василенко. У серпні цього року джип Анісімова з автоматів обстріляли невідомі. Він не постраждав. Однак це стало серйозним сигналом для влади.

Анісімов пішов проти тієї системи, яка його зробила "смотрящим"

"Є кілька причин чому його вирішили прибрати саме зараз, перше, дійсно, що надто вже товариш став багато залишати собі грошей і мало передавати в Київ, друга причина можливо, що занадто голосно він себе вів останнім часом, а скандали ці особливо перед виборами в Києві виявилися не потрібні, ще є причина можлива, що він занадто багато про себе загордився, і пішов проти тієї системи, яка його зробила "смотрящим"", - вважає головний редактор газети "Субота плюс" Головний редактор газети "Субота плюс".

Браслет хабарника Мельника вже готують Анісімову, - депутат

У місті майже не залишилось бізнесменів, які б не мріяли про помсту Анісімову, він створив стільки конфліктів, що найкращим для влади було його прибрати. Але у тому, що свідчення Анісімова стануть в нагоді правоохоронцям для розкриття інших злочинів сумнівається генерал міліції Геннадій Москаль.

А поки запорізького "смотрящего" Євгена Анісімова залишають під вартою на час проведення слідства. Таке рішення виніс Орджонікідзевський суд. У СІЗО він має провести 2 місяці.