Об'єднання "Народного фронту" та "Солідарності" на місцевих виборах

— Я не вів переговори з "Солідарністю"і не мав жодних стосунків до переговорів. Будь-які вибори — це емоції, що переходять через державні інтереси і політичні емоції призводять дуже часто до таких стиків, де емоційний рівень вище, ніж стратегія.

Партія, на чолі якої стоїть президент, і партія, на чолі якої стоїть прем'єр-міністр, на виборах не будуть займатися взаємопоборюванням на місцях. Я вважаю, що для держави Україна — це добре.

Я не є прихильником об'єднання в одну політичну силу, наприклад "Народного фронту" і БПП.

Доля "Народного фронту"

— Ми повинні думати лише про Україну, щоб нам потім її не було шкода. Як нашим дідам, за те, що воювали між собою.

Я думаю, що ключове завдання для державних діячів — вміти бачити Україну крізь політику, відчувати її крізь політику.

Залежний Яценюк

— Для президента України може бути вигідний слабкий прем'єр-міністр. Не ручний, а залежний. Якщо так поставити питання — то так. Президент України, завжди буде зацікавлений у слабкому прем'єр-міністрі, на якого можна буде здійснювати більший вплив.

Яценюк залишиться у кріслі прем'єра точно до весни.

Ми добре знаємо, що багато чого потрібно було зробити давно, але всі інші прем'єри, хто був раніше, цього робити не хотіли.

Вони знали до чого це призведе. Це однозначно удар по іміджу і по рейтингу. Яценюк пішов на ці непопулярні кроки. Але я думаю, що вже цієї зими вони покажуть свій результат.

Боротьба з корупцією

— У цих складових важливі всі елементи. Тому що, коли ми говоримо безпосередньо про виконавців — це Генеральна прокуратура. Коли говоримо про складові, то це і Верховна Рада теж. І я очевидно, більше можу говорити від імені Верховної Ради.

У Верховній Раді було створено вкрай позитивне антикорупційне законодавство. Навіть близько нічого не було створено за останні 24 роки.

Дивіться також: Перша частина інтерв'ю Андрія Парубія.

Ми фактично цієї осені закінчуємо антикорупційний пакет, який створює систему неможливості проведення корупційної діяльності. Хочу додати, що вже активний початок діяльності Антикорупційного Бюро покладено і це є вихідний пункт.

Перші результати будуть протягом жовтня. За нашими розрахунками до 1 листопада має бути обраний антикорупційний прокурор і цим моментом закінчиться, більшою мірою, ця система.

Співпраця з олігархами

— Коли говорять і називають конкретні прізвища, то потрібно покласти факти на стіл. Якщо Арсеній Яценюк в чомусь винен, то давайте говорити фактами. У мене немає фактів, щоб таке стверджувати.

Якби у мене запитали, якщо у фракції і у Верховній Раді є люди, які співпрацюють з олігархами. Я б сказав, так, звичайно, напевно, є. Але я не можу говорити поіменно.

Жодного разу, коли ці люди намагалися провести інтереси олігархів, у залі Верховної Ради такі рішення не проходили.

Посада Генпрокурора

— Мені пропонували очолити це відомство відразу після Майдану. Тоді я відмовився, бо вважав, що військова сфера набагато важливіше. При Президентові Порошенко таких пропозицій не надходило.

Крім того, я не є фахівцем у цій сфері, не маю досвіду і ніколи не працював у цьому напрямку.

Про Шокіна

— Я можу давати політичні оцінки і я їх даю. Моя оцінка — негативна, критична оцінка відносно цього Генпрокурора. І відносно дій, який були їм вчинені. Я можу відповідати за кожен свій вчинок. Але я не можу відповідати за сферу діяльності, за яку відповідає він.

За боротьбу з російськими агентами

— Величезна кількість людей в тилових органах були зняті, і по ним відкриті кримінальні справи з питань корупції.

Серед них величезна кількість інкорпорованих в наші силові органи російських спецагентів. Це вимагає більш детального розслідування. Те, що, зі свого боку працює Служба Безпеки України — це добре, але мало.

Ця боротьба триває, а механізми іноземного впливу іноді здійснюються через олігархів. Іноді вони відбуваються більш глобально, а не через якогось розвідника.

Вплив Путіна реалізується через своїх агентів впливу в Україні на ситуацію, він залишається дуже високим. Я можу сказати, що тими агентами впливу є багато депутатів з "Опозиційного блоку".

Про замахи

— Одне було в Одесі у 2013 році, в травні місяці. За нашою інформацією, її ініціював Віталій Захарченко, екс-глава МВС України.

Я тоді не коментував цю історію. Зараз можу сказати небагато ширше. Кидав гранату, дійсно, громадянин Росії. За мною був встановлений багатоденне спостереження.

Не виключено, що навіть було прослуховування мого телефону, бо, власне, після того, як я повідомив, що вийду на вулицю, був даний сигнал людині, яка підійшла з бойовою гранатою. І цю бойову гранату намагався кинути мені під ноги.

Це просто неймовірна збіг обставин, що ця граната закотилася за бордюр. І осколки пішли в бордюр були підірвані машини, а не люди. Зловмисник використав ще одну бойову гранату, коли за ним побігли міліціонери. Вибух другої гранати поранив правоохоронця і самого нападника.

Можу стверджувати, що це замовлення з Росії. Замовлення високого політичного керівництва. Замах власне на мене, на Андрія Парубія.