”Ми продовжимо реалізацію багатовекторної зовнішньої політики, заснованої на пріоритеті національних інтересів, а також будівництво Союзної держави, а також зміцнення інтеграційних зв'язків у рамках Єдиного економічного простору ЄврАзЕС, СНД, інших міждержавних утворень”, - заявив він сьогодні в інавгураційній промові після отримання посвідчення Президента Білорусі.

Президент Білорусі зазначив, що має намір добиватися ”максимально високих результатів у співпраці як з Росією, Україною, Китаєм, Венесуелою та іншими стратегічними партнерами Білорусі, так і з Європейським Союзом і Сполученими Штатами Америки”.

На церемонію інавгурації до Палацу Республіки в Мінську Олександр Лукашенко прибув разом зі своїм молодшим сином Миколою. Офіційний сайт Президента Білорусі повідомляє, що на урочисту церемонію запросили більше 2,5 тисяч чоловік.

”Серед них вищі керівники країни, які представляють всі три гілки влади, довірені особи Президента Білорусі на минулих виборах, члени Національних зборів, лідери політичних партій і громадських об'єднань, релігійних організацій, представники ЗМІ, зарубіжні гості, посли і представники міжнародних організацій, акредитованих у Білорусі”, - повідомляє прес-служба Президента Білорусі.

Водночас, дипломати США і країн Євросоюзу відмовилися від присутності на церемонії вступу Лукашенка на посаду Президента. Зокрема, як повідомляє білоруська служба радіостанції ”Свобода”, керівники дипломатичних місій Ірландії, Естонії, Великої Британії, Польщі, Румунії, Словаччини, Фінляндії, Швеції, Угорщини, Німеччини, Литви і представник Єврокомісії в Білорусі сьогодні перебувають у Вільнюсі, де відбувається конференція щодо ситуації в Білорусі після виборів Президента 19 грудня 2010 року.