Вивчаючи матеріали, каже Юрій Луценко, помітив, що два протоколи різних свідків написані однаковим почерком, і під ними стоїть однаковий підпис. Крім того, соратники екс-міністра скаржаться, що на свідків тиснуть.

“Ми звертались із питанням тиску на свідків у справі Юрія Луценка. Нам Рінат Кузьмін у відповідь на наші питання сказав, що ми не знаємо, що таке тиск, ми нічого не знаємо у Кримінально-процесуальному кодексі”, - розповів народний депутат, НУ-НС Володимир Ар’єв.

Законність арешту Юрія Луценка стане предметом розгляду у спеціалізованому суді США. Копію відповідного позову, поданого екс-міністром, "нунсівці" у вівторок віднесли до Генпрокуратури. Повістку, щоправда, довелося залишити на столі, оскільки її не схотіли приймати.

“Поки що ніяких, жодних документів офіційно з цього приводу ні до тих, згаданих у заявах Луценко, документи офіційно не надійшли. Який зв’язок між судочинством Сполучених Штатів Америки і нашим? У нас навіть не існує договору про правову допомогу із Сполученими Штатами Америки”, - сказав речник Генеральної прокуратури Юрій Бойченко.

Як відомо, 27 січня суд у справі Луценка перейшов до стадії дослідження матеріалів. Зі слів адвоката екс-міністра Ігоря Фоміна, усього в справі 50 томів плюс ще один засекречений. Та оскільки суд рухається зі швидкістю 6 томів на день, а 15 з них, станом на 30 січня, вже були зачитані, адвокати очікують вироку у справі вже за два тижні.