Виною всьому очисні споруди, які знаходяться на балансі цукрового заводу. Крім того, останнім часом, сюди ще й почали звозити відходи інших підприємств. Тож, як тільки здійметься вітер, дихати людям нічим.

Окрім стоків від переробки цукрового буряка, в очисні споруди тепер зливають і стоки від нового підприємства, яке виготовляє технічний спирт на основі дріжджів.

На поля фільтрації 2 тижні тому скидалися стоки з Гнідавського цукрового заводу, які під час сезону злилися. Крім цього, із двох селищних рад скидаються фекальні відходи. Оце, мабуть, дає запах,
– пояснив директор біопаливної енергетичної компанії Дмитро Захаров.

Останніми днями сморід трохи "загасили" хімічними засобами. Однак, місцевим цього мало, бо вміст шкідливих речовин у ставках перевищує норму більше, ніж у 12 разів, а в повітрі є значне перевищення аміаку та сірководню. Тому, щоб вплинути на чиновників, люди на годину перекрили трасу "Луцьк-Львів".

Чиновники запевнили, що сморід тимчасово усунули. Проте на повне вирішення проблеми потрібен час і гроші.

Вони кажуть, що вже працюють над тим, щоб встановити очисні споруди з газовловлювачами. Тобто вони цей газ, який виділяється з бродіння, будуть вловлювати, збирати в ємкості і, в майбутньому, планують поставити газогенератори, де вироблятимуть ще й електрику. Але це все процес, який вимагає великих вкладень і часу,
– повідомив заступник міського голови Луцька Костянтин Петрочук.

Натомість, неприємних запах у місті, чиновники обіцяють усунути за два тижні. в іншому разі місцеві готові вийти на черговий протест.

Читайте також: На Рівненщині готуються до екологічної катастрофи