Один із них — Роман Дзвінський — втратив ліву руку і кілька пальців на правій, наразі перебуває у 8-ій міській клінічній лікарні Львова на карантині, до нього не пускають, і, ймовірно, не пускатимуть ще кілька днів ні родичів, ні правоохоронців. Стосовно останніх, то на їхньому шляху стоять мешканці міста, а також активісти Самооборони, "Правого сектору" та Автомайдану (Львів). Назар Держило – 16-річний постраждалий після вибуху у Будинку профспілок — сьогодні у міській клінічній лікарні швидкої допомоги. Він у реанімації й до нього також не пускають.

Андрій Макар, координатор львівського Автомайдану, розповідає, що міліція навідується до хлопця регулярно.

Роман (Дзвінський, — "24") колись був у "Патріоті України". Міліція постійно приїжджає, але це — Львів, у нас вони не можуть, як у Києві Діму Булатова, мало не з операційного столу забирати. Тут цього не робитимуть. Звісно, заїдждають, із певними цілями. Із вчорашньої ночі (7 лютого, — "24") приїжджали уже тричі: двічі по 2 людей і один раз четверо. На звичайному міліцейському легковому авто були. Моніторять усе навколо і ситуацію загалом, але жодних силових дій із їхнього боку ще не було,
— розповідає Андрій.

Окрім того, він додає, що має інформацію, достовірність якої наразі не підтверджує, що постраждалих хочуть затримати. Каже, що цілком ймовірно, про таке можуть інформувати люди їх середовища міліціонерів, які не підтримують таких дій щодо поранених.

"У Львові все має вуха та очі. Тому ми продовжуємо патрулювати лікарні, й не тільки ці дві (8-ма клінічна лікарня та лікарня швидкої допомоги), а й інші лікарні міста, які можуть прийняти постраждалих із Києва. Не говоримо, які саме лікарні, бо це не показуха, це — необхідні дії. Ми координуємо із Автомайданом Києва, де які авта виїжджають, а також із швидкою медичною допомогою Майдану. Часто Автомайдан забезпечує їм супровід. Є люди, які надають не тільки свої авто для перевезення чи того ж супроводу, надають навіть машини, спеціально обладнані, як карети "швидкої допомоги", вони також сприяють транспортуванню поранених, навіть у дуже важкому стані, з Києва сюди, до Львова", — додає Андрій Макар.

Як розповів керівник координаційного медичного центру у Львові Юрій, поранені, які прибули із Києва — зараз у Львові у важкому стані.

Деяких пацієнтів прооперували й знаходяться вони уже за межами Львова. Я зараз говорю не тільки про постраждалих від вибуху, а й побитих "Беркутом", зокрема, коли була кинута граната у жовтий бус у Києві. Є пацієнт у стані середньої важкості, який потребує реконструктивної хірургії, у нього струс головного мозку, є численні пошкодження тканин голови. Наразі усі забезпечені не тільки медикаментами, а й юридичною підтримкою. Ми вітатимемо усіх меценатів, які захочуть допомогти наступним прибулим до Львова постраждалим. Люди можуть звертатися у наш координаційний центр у церкві Преображення у Львові (вулиця Краківська, 21) чи за телефонами гарячої лінії,
— каже Юрій.

Окрім того, він зазначає, що швидка медична допомога Майдану скоординувала приватні клініки Львова, які готові безкоштовно надавати стоматологічну імплантацію та протезування і забезпечувати операції із реконструктивної хірургії. Він закликає й інших медиків приєднуватися і допомагати постраждалим на своїх робочих місцях, у разі якщо будуть ще потерпілі.

На питання, скільки зараз поранених людей із Києва перебуває у Львові, Юрій каже "Достатньо людей".

"Одному хлопцеві зробили важку тригодинну операцію на лікті у Львові, він у важкому стані, інший також у важкому стані, у нього немає ока, пошкодження мяких тканин, у третього – травма ноги. Вони у важкому стані, під наглядом лікаря, забезпечені усім необхідним. Люди самі зголошуються, хочуть допомагати. Щодо постраждалих від вибуху, то двоє перебувають сьогодні у Львові — один у 8-ій клінічній лікарні, інший — у лікарні швидкої допомоги. Ще один хлопець уже за межами Львова і вже прооперований", — розповідає Юрій.

На вулиці Навроцького (8-ма клінічна лікарня), де перебуває Дзвінський, чергують близько 30 людей, кажуть, що стоятимуть усю ніч. Більшість з них — прості городяни. Є й представники Правго сектору і Самооборони. Біля дверей — двоє хлопців у масках.

"Вчора сюди приїжджала міліція, сьогодні – служба охорони, попитала про якогось хлопця із переламаною ногою і поїхала одразу. Правоохоронці коли приїжджали, то тільки із лікарями поспілкувалися, їм пояснили, що хлопець на карантині до нього нікого не пускають. Нічого силового з боку міліції наразі не було. Наскільки я знаю, це був слідчий із райвідділу. Один чи двоє хлопців-міліціонерів приходили кілька разів, – розповідає хлопець, який прикриває обличчя шарфом.

За деякою інформацією, до активістів, які охороняють поранених, часто підходять невідомі і розпитують про стан потерпілих. На питання, чи це дійсно так, хлопець каже, що правда. Але одразу додає, що часто це звичайні люди, які лише цікавляться, як себе почуває Роман.

А от сьогодні якісь незрозумілі дяді в костюмах приходили, питали, хто ми, чого у масках стоїмо. Не знаю, хто вони,
— додає він.

Серед охоронців лікарні — троюрідний брат Романа Дзвінського. Він тільки приїхав, до брата ще не впустили.

Нас до нього не пускають, кажуть, що дуже поганий стан, навіть говорити до нього не можна. Я не був у нього також. Навіть мама його просила, не можуть пустити. Він у реанімації, самих травм я не бачив. Про закордонне лікування нічого не знаю. Зрештою, я сам лиш приїхав, у брата ще не був, наразі слідкую за ситуацією біля лікарні разом із хлопцями. Біля нього є ще мама, тато і сестра,
— розповів хлопець.

У лікарні ж швидкої допомоги Назара Держила біля реанімаційного відділу оберігають близько 10 активістів, усі без масок. Кажуть, що дізналися про патрулювання через Facebook і вирішили приєднатися і допомогти. Також мають намір чергувати усю ніч. Серед них також є представники і "Правого сектору", і самооборони".

"Міліція один раз здається приїжджала. Що казали? Казали, що свідчення хочуть взяти у Назара. Ну але їх не пустили, бо хлопець у реанімації, він не може свідчити. У нього важкий стан", — розповідає один із патрулювальників Дмитро.

Лікарі ж інших, окрім уже озвучених, коментарів не дають, кажуть, що стан важкий, Назар Держило досі у реанімації, а з усіма іншими питаннями просять звертатися до батьків і родичів. Пояснюють — не мають права говорити про стан постраждалого без відома рідних. Батько ж Назара, як відомо, раніше розповідав, що його син втратив одне око і наразі лікарі намагаються врятувати зір.