Чому репутація нового члена Наглядової ради НБУ викликає сумніви – читайте у матеріалі журналістів 24 каналу.

Деталі Ексрегіонала Горбаля призначили членом Ради НБУ: що про нього відомо

Горбаль має досвід не лише в управлінні банком, але й у доведенні до банкрутства. У 2009 році "Укргазбанк" – керівником і співвласником якого був Горбаль – націоналізувала держава. Горбаль стверджував, що міг врятувати фінустанову, але уряд Юлії Тимошенко змусив його продати акції банку державі.

Пропозиції увімкнути "друкарський станок"

Наглядова Рада НБУ не має прямого впливу на діяльність Нацбанку. Втім, члени ради здатні публічно піддавати сумніву політику НБУ і псувати імідж керівництву.

Подібний конфлікт мав місце між головою Наглядової Ради Богданом Данилишиним та екскерівником НБУ Яковом Смолієм у минулі роки. Данилишин критикував Смолія і рекомендував Нацбанку менше опікуватися стримуванням інфляції і більше вливати грошей в економіку, у вигляді дотацій бізнесу.

Сказати, що НБУ незалежний і будь-яка критика неможлива, напевно, складно. Тим більше коли отримання цінової стабільності – це основне завдання національного банку, до чого НБУ постійно апелює. Але при цьому теза про необхідність розвитку економіки нікуди не дівається,
– сказав член Наглядової Ради НБУ Василь Горбаль.

Тобто, член Наглядової ради стверджує, що Нацбанк не може бути незалежною установою. І що НБУ повинен відпустити інфляцію, якщо вже Кабінет міністрів не бачить іншого способу вивести економіку із корона-кризи, окрім як увімкнути друкарський станок, девальвувати гривню та розігнати ціни.

"І погляди Горбаля на макроекономіку ближчі до поглядів Данилишина і членів НР НБУ, ніж до поглядів топменеджменту правління Національного банку. Це призначення вписується в концепцію дій поточної влади", – вважає головний редактор інформаційного порталу "Фінклуб" В'ячеслав Садовничий.

Що було раніше Романа Борисенка звільнили з посади заступника голови НБУ

Найгірше, що погляди Горбаля і більшості членів наглядової ради тепер не суперечать і поглядам нового голови НБУ Кирила Шевченка. Тож не виключено, що правління Нацбанку під тиском уряду невдовзі може почати наповнювати бюджет грошима, адже дірку у 270 мільярдів гривень уряду зовнішніми позиками перекрити важко. А з людьми часів Януковича почне повертатись й руйнівна економічна політика тих часів.