Угорці звели твердиню посеред торговельного шляху, аби оберігати купців від численних розбійників. Існувала навіть приказка: якщо вас не пограбували дорогою з Мукачева до Сент-Міклоша, далі можете їхати спокійно.

У 2001 році вперше в історії України замок передали місцевому художникові Йосипу Бартошу в концесію. Завдяки його зусиллям Сент-Міклош перетворився на одну з головних принад Закарпаття. Головним завданням було повернути замку історичний вигляд. Наприклад, стіни тут або кам'яні, як у 15 столітті, або ж помальовані у бордовий колір – це вже мода 17 століття.

У замку 13 кімнат, а завдяки архівним записам вдалося знайти потаємні ходи між ними та тунель, що вів до церкви. На стінах висять портрети колишніх власників і навіть збереглась унікальна бібліотека графа Шенборна з книгами початку 19 століття та першим виданням Жюля Верна старонімецькою.

Найбільше манить туристів історія кохання графині Ілони Зріні та ватажка угорського повстання Текелі. Саме Сент-Міклош пара обрала для таємних зустрічей. Нові власники вирішили знову наповнити холодні мури почуттями й відвели одну кімнату для шлюбних церемоній.