Маршем Єдності вшанували пам'ять людей, які в останні дні загинули від рук ісламістів. Колону почали формувати пообіді на площі Республіки. Бажання узяти участь в марші виявили так багато людей, що Париж на декілька годин спіткав транспортний колапс.

Попереду в колоні йшли родичі сімнадцятьох людей, яких ісламісти убили за три дні. Це рідня журналістів Charlie Hebdo, офіцерів поліції, клієнтів супермаркету в передмісті Венсен.

Я шокований тим, що сталося. Я читав журнал Charlie Hebdo майже 30 років. Це частина мого життя, яку у мене відібрали,
— говорить учасник маршу.

Читайте також: Європа спільно з Північною Африкою починає боротьбу з тероризмом в мережі

За безпекою в Парижі стежили 5,5 тисяч поліцейських. Вздовж трьохкілометрового маршруту колони на дахах будинків чергували снайпери. Заходи безпеки – безпрецедентні, адже до французької столиці прибуло майже півсотні світових лідерів.

У списку учасників маршу — прем'єр-міністри Британії, Італії, Іспанії, Данії, Польщі, Ізраїлю, Туреччини, Греції, канцлер Німеччини та практично усе керівництво Євросоюзу. Лідери символічно узялися попід руки, показуючи, що виступають єдиним фронтом проти тероризму.

Україну на марші представив президент Петро Порошенко з дружиною Мариною. Під час поїздки до Парижа він встиг також провести коротку зустріч з канцлером Німеччини та президентом Франції. Говорили про врегулювання конфлікту на сході.

Марш отримав широкий резонанс у Франції. 97 % громадян, згідно з соцопитуванням, назвали демонстрацію вкрай важливою. Відтак закономірно, що участь у ній взяли близько мільйона людей. Крім Парижа свої марші провели Марсель, Бордо, Ліон та інші найбільші французькі міста. Відбулися меморіальні заходи і за кордоном – в Мадриді, Берліні, Москві, Стамбулі, Єрусалимі.

Ми можемо бути в Єрусалимі, але подумки ми стоїмо поруч з людьми, які вийшли на марші у Парижі. Єрусалим висловлює підтримку і солідарність з Парижем. Ми тут, щоби наші голоси були почуті,
— сказав мер Єрусалима Нір Баркат.

Також по світу, особливо в країнах, де сповідують іслам, паралельно з маршем у Парижі відбулися свої акції. Мусульмани стверджують, що їхня релігія – мирна, і злочини фундаменталістів не можна приписувати усім послідовникам ісламу.