Про це повідомляє "ТСН".

Відповідне рішення про стягнення з держави-агресора суми еквівалентної 60 тис. євро на користь Марії Костишин 7 лютого схвалив Івано-Франківський міський суд.

За словами жінки, це вже другий виграний їх сім'єю суд. Минулого року до суду на Росію подала дружина загиблого бійця Світлана, яка з двома доньками мешкає в смт Ярмолинці на Хмельниччині. Ярмолинецький райсуд прийняв рішення про стягнення з Росії на користь вдови Костишина та його неповнолітніх доньок суми морального і матеріального збитку еквівалентної 189 тис. євро.

Тоді російська сторона не подала апеляцію. Якщо протягом 10 днів не буде оскаржене і рішення Івано-Франківського суду, воно набуде чинності і сім'я отримає законні підстави вимагати компенсації. Єдине питання – хто змусить Росію заплатити?

Один з подальших варіантів дій, каже Марія Костишин, – це звернення до Європейського суду з прав людини. Однак, нарікає жінка, для цього необхідно мати позитивні рішення не одного суду і не по одній родині.

Інший шлях – ще складніший. Після того, як рішення набуло чинності, його передають Державній виконавчій службі, яка може заарештувати рахунки або майно російських компаній на території України, продати його, а з виручених коштів виплатити компенсацію.

Однак матір загиблого бійця не дуже сподівається на ефективність цього шляху, відзначаючи, що виконавча служба відкладає справу у далеку шухляду. Проте жінка не втрачає надії, що хоча б через рік, через два, але Росія заплатить за свої злочини.

Читайте також: Україна програла Росії суд на колосальну суму

Адвокат Андрій Турій в коментарі виданню розповів і про можливий третій варіант дій.

За цим рішенням суду позивач зможе стягнути кошти не тільки на території України, а й навіть за кордоном у разі наявності договору про правову допомогу між Україною і державою, в якій перебуває майно боржника – РФ. Є добре відома аналогія зі справою ЮКОСа. В цій справі Франція і деякі інші держави заарештували майно і рахунки РФ, що розташовані на їх території,
– зазначив адвокат.

Порядок дій, необхідних для виконання рішення українського суду, міститься у відповідних договорах про правову допомогу, додав Турій.