У Відні Клімт був знаним живописцем та декоратором. Серця місцевої публіки він підкорив своїм унікальним, неповторним стилем. Детально промальовані обличчя героїв художник уміло поєднував із пласким мозаїчним фоном та щедро прикрашав усе завитками й візерунками. Портрети дружин у нього замовляли чи не всі тогочасні австрійські магнати.

Відомі й монументальні роботи Клімта – розпис парадних сходів Музею історії мистецтв приніс художнику першу славу. А от довкола оздоблення Віденського університету розгорівся справжній скандал. Професорський склад обізвав його роботу "Філософія" порнографічною та у повному складі підписався під листом Міністерству освіти з вимогою відібрати у Клімта замовлення.

У підсумку – художник аванс повернув, а роботу прибрав. І після цього більше ніколи не мав справи з державою. Найуспішнішим у творчості майстра вважають "Золотий" період. І цю назву слід сприймати буквально – у своїх картинах Клімт почав використовувати справжнє золото.

Читайте також: Антоніо Гауді — неперевершений творець обличчя Барселони

"Поцілунок" без сумніву, найвідоміша робота митця того часу. На полотні – двоє закоханих злились у пристрасних обіймах. Їхні фігури, одягнені в картаті убрання, важко розрізнити. Але обличчя дівчини та руки героя зображені у дрібницях. Багато хто вважає картину автобіографічною.

За життя Клімт завоював шалену популярність та визнання. І навіть став почесним професором Віденької і Мюнхенської академій. Побачивши одного разу полотна Клімта – їх неможливо забути тому що роботи великого майстра – це справжнє мистецтво.