Дитинство Антоніо Гауді пройшло біля моря. Ці ранні спогади він проніс крізь усе життя. Тому й не дивно, що його роботи, так нагадують замки з піску. З часом Гауді майже повністю відмовився від прямих ліній, а рослинні орнаменти та природні форми стали обов'язковими елементами його унікальних творінь. Каталонець володів феноменальним інтелектом. Він майже ніколи не працював із кресленнями. Всі обчислення робив в голові, а своїми головними інструментами вважав уяву та інтуїцію.

Роботи митця

Парк "Гуель", спроектований Гауді є символом сучасної Барселони. Він задумувався, як місто-сад. Сьогодні – це улюблене місце тутешніх жителів та туристів. Будиночки біля центрального входу наче казкові декорації, а масивні кам'яні колони схожі на стовбури віковічних дерев. Для оздоблення парку, майстер вигадав унікальну техніку. Будинки, колони та лави він прикрасив битою керамічною плиткою. Згодом така яскрава мозаїка стала невід'ємним елементом чи не усіх його робіт.

Читайте також: Майстри. Роберт Гонсалвес – канадський майстер ілюзій

Наймасштабніший проект Гауді – собор Святого Cімейства. Декілька років архітектор вивчав одну лише акустику, аби створити досконалу систему дзвонів. Робота на будмайданчику кипить і сьогодні. У планах – зведення грандіозних веж, куполів та внутрішніх оздоблень, задуманих ще самим Гауді.

Гауді – небесний патрон архітекторів

За життя іспанець створив понад два десятки шедеврів архітектури. Більшість із них — у переліку Світової спадщини ЮНЕСКО. А тим часом, Святий престол готується зарахувати Гауді до лику блаженних, аби майстер міг стати небесним покровителем великого мистецтва — архітектури.