Про це заявив експерт "Реанімаційного пакету реформ" (РПР), один із співавторів медичної реформи Володимир Курпіта, повідомляє "Еспресо".

"На цей момент Міністерство охорони здоров'я веде 18 державних програм (забезпечення ліками пацієнтів). І прийнятий закон не говорить нічого про скасування цих програм. Ці програми будуть залишені і вони передбачають видачу безкоштовних ліків для частини пацієнтів", – розповів Курпіта.

Читайте також: Які медичні послуги будуть безкоштовними після реформи: список

Водночас, за його словами, Україна поступово переходитиме на іншу модель, яка називається "модель реімбурсації" або відшкодування коштів.

"Цьогоріч таку модель було запущено для 3-х захворювань: це бронхіальна астма, цукровий діабет 2-го типу і сердцево-судинні захворювання", – уточнив співавтор медреформи, зазначивши, що така модель розширюватиметься надалі за рахунок нових захворювань.

"Якщо хтось зараз, наприклад, отримує безкоштовний інсулін і ще якусь суму доплачує, то держава буде говорити: "Ми можемо забезпечити Вас ось таким типом інсуліну, але, якщо Ви хочете перейти на якийсь інший або дорожчий, Ви маєте право доплатити різницю між тим, який був, і тим, який є", – пояснив експерт.