Аби вберегтися від ризику підхопити небезпечну хворобу, лікарі радять поки не купатися та не ловити рибу. Також не забувати про елементарні правила гігієни - мити руки та харчі, а також вести здоровий спосіб життя.

"Треба негайно припинити скиди неочищених знезаражених стічних вод у водоймища. А якщо таке відбувається - то не чекаючи холери, треба припиняти користуватися цими водоймищами. Холерний ембріон здатен виживати в морській воді і навіть розмножатися в морській воді. То є небезпечно. Тому якраз оці південні регіони якраз і є найбільш, так би мовити, небезпечні в цьому плані. Столиці вона загрожує менше всього", - каже директор Інституту епідеміології інфекційних хвороб НАМН України Віктор Марієвський.

Нагадаємо, минулого разу холера в Україні спалахнула у 1995 році - тоді до річки Південний Буг потрапило 500 тисяч кубометрів заражених водних стоків. Медикам знадобилося близько двох місяців, аби побороти спалах недуги, яка поширилась Миколаївською, Херсонською та Одеською областями. Основними місцями спалаху інфекції лікарі називають брудні пляжі та стихійні місця відпочинку.