Про це у коментарі сайту "24" розповів депутат від фракції БПП Сергій Березенко.

За його словами, Верховна Рада прослухала усі поправки противників реформи. А потім двома голосуваннями підтвердила принципові поправки, які збалансовують медреформу.

Читайте також: Які медичні послуги будуть безкоштовними після реформи: список

Ми ухвалили законопроект, який відповідає рішенню комітету. Усі поправки, які були розбиті протягом вівторка і четверга, були підтримані одним пакетом,
– сказав Березенко.

Нардеп додав, що він на прохання багатьох мажоритарників вніс додаткову поправку. За його словами, вони мали занепокоєння, що новий спосіб фінансування первинної ланки медицини з 1 січня 2018 року може її знищити.

"Бо МОЗ повністю не готовий до нововведень. Йдеться про прибирання субвенції (планове фінансування з держбюджету) для місцевих бюджетів. Тому моя поправка говорить, що кабмін своїм рішенням у 2018-2019 роках може дозволити експеримент: ті, хто готовий, фінансуються за новою моделлю, інші, хто ще готується до переходу – за субвенціями конкретних місцевих бюджетів", – пояснив Березенко.

Читайте також: Найпроблемніші питання медичної реформи: що слід знати і не боятися

На його думку, це збалансує медичну реформу і не дасть зруйнувати первинну ланку через неорганізованість.

Нагадаємо, 19 жовтня Верховна Рада підтримала проект Закону про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів 240 голосами. Суть медреформи в тому, що тепер замість витрат на "ліжко-місце" використовуватимуть принцип "гроші ходять за пацієнтом".