Кримські татари проти анексії

Барієв: Могли бути різні варіанти розвитку подій. Колишній Генпрокурор України говорив, що кримські татари мали підняти повстання, але про що йде мова? Коли на півострові було 20 тисяч українських військових. Кримські татари вийшли на вулиці, ми робили усе, аби забезпечити солдатів харчуванням. Я впевнений, що військові мусили захистити кримських татар та інших громадян Криму від окупантів.

Якщо Верховна Рада нас почула тоді і до 16-го березня був прийнятий "Закон про статус кримськотатарського народу, як корінного народу Криму". Це дало б нам підстави провести свій референдум і повернути Крим у склад України.

Богуцька: Якщо військовим був відданий наказ захищати Крим, а громадянам дозволили брати зброю та стати поряд з військовими, то ситуація могла повернутися у інший бік.

Путін казав, що він йшов навмання, крок за кроком, у нього не було конкретного плану.

Путін сам здивувався, як легко йому вдалося взяти Крим, тому він пішов далі, на Донбас. Він думав, що з тою самою легкістю візьме усю Україну. Ми усі були готові брати зброю і захищати Крим.

Зміна думок

Богуцька: Ейфорія по Криму частково продовжується, але лише у тих, хто має гідні зарплати. Люди, які працюють – у пропаганді, силових структурах, не відчувають усіх економічних проблем. А ті, хто втратили заробітні плати, нерухомість, вони починають розуміти, що немає того, чого вони хотіли побачити.

Раніше ці люди сподівались на курортний сезон, але його, напевно, тепер не буде більше ніколи. Протверезіння у будь-якому разі прийде.

Барієв: Кримчани, які голосували за приєднання до Росії, уявляли українське життя з російською зарплатою. Але виходить, що Росія вливала на початку анексії у Крим гроші, але зараз цей потік помітно скорочується. Нові російські реалії, які відчули кримчани, дають їм зрозуміти, що потрапили не до тієї Росії, до якої прагнули.