Так, боротьбу з раком науковці будуть вести за допомогою біоінформатики, яка включає в себе використання передових обчислень для відображення складних процесів, що відбуваються всередині клітини, передає Science Alert.

Одна з найцікавіших пропозицій – це створення ультра-малих комп'ютерів, які можуть жити в тілі людини, а також контроль наявних ракових клітин і перепрограмування їх в здорові, як тільки вони з'являються.

Я думаю, що це дуже природний погляд на речі для Microsoft, тому що у нас є величезний досвід в галузі комп'ютерної науки і те, що відбувається при раку, є для нас обчислювальним завданням. Це не просто аналогія, це глибока математична єдність,
– заявив Кріс Бішоп з лабораторії Microsoft Research.

Велика частина роботи експертів Microsoft Research спрямована на моделювання росту і розвитку живих клітин, їх розмноження і на розуміння того, як клітина стає раковою.

Вчені хочуть лікувати не тканини організму – рак шкіри, або рак мозку, а боротися з хворобою на клітинному рівні, коригуючи гени.

"Ми перебуваємо в процесі революції щодо лікування раку. Ще 10 років тому люди думали, що лікування треба відносити до тканин: у вас є рак легенів, ви отримуєте лікування раку легенів. Тепер ми знаємо, що для лікування більш важливим є дослідження геному", – наголосив Девід Хеккерман, директор команди дослідження геномів Microsoft.

Читайте також: Вчені розповіли, чому корисно провідувати хворих