Житлові проблеми

Основними проблемами переселенців залишаються проблеми з житлом та працевлаштуванням. За її словами, на сьогодні є велика кількість вимушених переселенців, які хочуть і можуть винаймати житло. Але проблема постає в тому, що люди, які здають своє житло, не бажають заселяти в свої оселі переселенців. Частково тому, що переселенці орендують житло на недовготривалий термін і в будь-який день можуть полишити квартиру. А також тому, що бояться, що коли захочуть звільнити своє житло, то виселити переселенців з дітьми буде тяжко. Таким чином градус соціальної напруги лише зростає.

Проблема торгівлі людьми

Чим більше нужденних людей – тим більше шансів, що вони стануть на шлях торгівлі собою. Переселенці, як і люди, що мають обмежені перспективи – є легкою здобиччю для торговців,
– відзначає керівник організації.

Переселенці в своєму статусі незахищені, вони не мають чітких перспектив для свого майбутнього. Саме тому, вони будуть шукати будь-які шляхи для власної реалізації. Але проблема торгівлі людьми є актуальною на сьогодні не лише для нашої країни, а і для всіх країн, які мають соціальні проблеми.

Про міграцію бізнесу

Експерт порівнює умови для створення свого бізнесу чи переведення вже діючого в Україні та країнами Заходу і приходить до висновку, що за кордоном це зробити набагато простіше.

"В Прибалтиці навіть виділяють гроші, аби підприємець міг переїхати та створити нові робочі місця. Саме за кордоном нашим підприємцям обіцяють повну захищеність та перспективи. Наша держава не піклується про своїх підприємців, тому вони живуть у стані постійної загрози. Розпочати нове життя в Україні бізнесменам-переселенцям дуже складно, залишаються тут тільки ті, хто керується патріотичними настроями, інші – полишають державу. А міграція бізнесу – це катастрофа для держави", – додала вона.

Більше про проблеми переселенців та їх адаптацію дивіться в інтерв'ю.