Він - батько найвідомішої у світі зброї. Його дітище брало участь у всіх збройних конфліктах, починаючи з 1945 року. Усього автоматів Калашникова випустили понад 70 мільйонів одиниць, він і досі ідеально робить те, для чого його створив Михайло Тимофійович - забирає людські життя.

Конструктор Михайло Калашников народився на Алтаї. Хлопчик був 17 дитиною у багатодітній родині. З дитячих років техніка та конструювання було справжньою пристрастю Михайла. Втілити в життя свої фантазії Калашникову допомогла друга світова війна. Перебуваючи у шпиталі з пораненням, Михайло Калашников створив прототип самозарядного карабіна, який згодом трансформувався у легендарний АК-47.

Свою фантастичну популярність автомат здобув завдяки дешевизні, надійності та простоті конструкції. Зброю можна було використовувати за будь-яких умов - і в снігах при десятках градусів морозу, і в пустелі. Ремонтувати автомат можна було в буквальному значенні на коліні - збірка і розбірка тривали лічені секунди.

Щоправда, через велику відстань між рухомими частинами конструкції АК мав проблеми з точністю. Через сильну віддачу попасти в яблучко було доволі складно. Проте численні модифікації все ж мінімізували цю проблему.

З кінця 40-х років Михайло Калашников невтомно розробляв нову стрілецьку зброю. Через часті випробування на полігонах конструктор навіть частково втратив слух, який лікарям так і не вдалося йому відновити.

За життя Калашников отримав кілька десятків патентів на свої винаходи. В доробку конструктора, окрім автомата, були також кулемети та мисливські карабіни, зокрема, легендарна “Сайга”.

До самої смерті Калашников вів вкрай аскетичний спосіб життя. Попри численні нагороди та світове визнання, він мешкав у скромній квартирі на третьому поверсі будинку без ліфта. В останні роки конструктор часто хворів та подовгу перебував на лікуванні. На 95-му році життя серце Михайла Тимофійовича перестало битися.

Зараз численні модифікації АК стоять на озброєнні армії десятків країн світу, зокрема і України. Завдяки постійній модернізації та впровадженню сучасних матеріалів “калаші” залишатимуться у грі ще кілька десятиліть.